przejdź do Sochaczew.pl
145704 odwiedzin
Maska i Hoteloko. Podaj dalej!

W czwartkowy wieczór 30 maja w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Podaj dalej/Taniec”. Jest to projekt, który stworzyły dwie grupy: Teatr Maska prowadzony w Sochaczewskim Centrum Kultury przez Dawida Żakowskiego oraz młodzieżowa grupa Hoteloko, którą w CST prowadzi Agata Życzkowska. Hoteloko to młodzi performerzy wybrani do projektu w drodze castingu, zajmujący się m.in. teatrem i tańcem współczesnym. Połączenie ich sił z siłami oraz doświadczeniem   aktorów Teatru Maska, dało niezwykle ciekawy efekt.

Niespełna   godzinny spektakl rozpoczął się spokojnym, ale mocnym wejściem, czyli poruszającym wykonaniem utworu "Ofelia", zaśpiewanym przez Zuzię Mikołajczyk. Wraz z ostatnim dźwiękiem na scenie zaczęli pojawiać się aktorzy. Już w pierwszych minutach każdy z nich wyraźnie zaznaczył swoją obecność – spojrzeniem, głosem, ruchem, słowem, tańcem, gestem. Dało się odczuć indywidualizm i silną osobować każdego z nich, będące częścią dobrze zgranej całości, która chce przekazać widzom coś bardzo ważnego. Spektakl opowiada bowiem o młodych ludziach i problemach, z jakimi muszą się mierzyć we współczesnym świecie każdego dnia. Świat ten pokazanay został poprzez hasztagi z hasłami z popularnego obecnie Instragrama, a młodzi aktorzy przefiltrowali je przez siebie i wyrazili poprzez spektrum własnych emocji. Budowało to napięcie aż do ostatniej minuty sztuki.

Aktorzy "Maski" i grupy "Hoteloko" stworzyli bardzo energetyczny, odważny spektakl, pełen tańca i fizycznej ekspresji, który dotyka wielu życiowych kwestii (nieprzypadkowo w spekatklu pojawiły się fragmenty „Hamleta”). Pasjonujące okazało się szukanie wraz z aktorami równowagi pomiędzy ambicją i pasją oraz odkrycie, jak ważna okazuje się w tym wszystkim wywierana na nas z każdej strony presja.

Iza Strzelecka

A A A
01.06.2019
godz.15:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość