przejdź do Sochaczew.pl
140474 odwiedzin
Niebezpieczne rodzeństwo w rękach policji

Dwaj 31-letni bracia coraz śmielej poczynali sobie w Sochaczewie. Z pobić i wymuszeń uczynili swój sposób zarobkowania. Wielu mieszkańców miasta odetchnie zapewne z ulgą na wieść, że trafili w końcu do aresztu i wszystko wskazuje na to, że spędzą długie lata w więzieniu.

Przestępcy zainteresowali sobą policję po tym, jak porzucili przy drodze krajowej nr 92 automat do gier. Maszynę zauważył przejeżdżający tamtędy kierowca. O dziwnym znalezisku powiadomił policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli odnaleziony sprzęt i zaczęli sprawdzać, jak to się stało, że znalazł się w tak nietypowym miejscu. Wkrótce śledztwo odsłoniło dramatyczną historię.

- Kryminalni ustalili, że dwaj 31–letni bracia weszli do jednego z budynków na terenie Sochaczewa, zabrali automat dogier, a następnie pobili mężczyznę, który chciał im to uniemożliwić. Gdy pokrzywdzony upadł, napastnicy zabrali mu kilkaset złotych – relacjonuje oficer prasowy KPP w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik.

Szybko okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo, jakiego dopuścili się agresywni sochaczewianie. Policjanci odkryli, że na początku kwietnia, 31–latkowie weszli do sklepu odzieżowego, po czym dotkliwie pobili przebywającego tam mężczyznę. Domagali się wydania z kasy kilku tysięcy złotych. Otrzymana kwota najwyraźniej nie zaspokoiła ich oczekiwań, bo z parkingu zabrali jeszcze samochód należący do pobitego.
Policjanci zatrzymali agresywnych przestępców na terenie Sochaczewa i osadzili w policyjnym areszcie. W prokuraturze mężczyźni usłyszeli szereg zarzutów: rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży pieniędzy. Podejrzani popełnili te przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Teraz krewkim braciom grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. (seb)

A A A
04.05.2019
godz.08:44
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość