przejdź do Sochaczew.pl
140477 odwiedzin
Latynoska euforia i Hollywood w MBP

„Opowieści i wspomnienia Andrzeja Zbrożka są gorące i ciekawe niczym Meksyk, w którym mieszkał” – tak o książce autora, który był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w poniedziałek 29 kwietnia mówi Szymon Majewski. Zbiór opowiadań, które później przerodziły się w jedną publikację, to zapis „przygody życia” pisarza.

„Latynoską euforię z Hollywoodem w tle” najlepiej oczywiście przeczytać. To prawdziwa skarbnica ciekawostek. Dlaczego nie warto denerwować Arnolda Schwarzeneggera? Z czym, poza Fiatem, Tom Hanks kojarzy Polskę? O czyje wstawiennictwo proszą meksykańscy mafiosi? Która karaibska wyspa zapewnia wieczną młodość? Jak obrazek Madonny z Częstochowy może pomóc w znalezieniu noclegu w Brazylii? W książce tej znaleźć można odpowiedzi na te i wiele więcej pytań.

Sam Andrzej Zbrożek podkreśla, że jego życiem zawsze rządził przypadek. To dzięki niemu w Meksyku zastał go stan wojenny. Przypadkiem znajdował tam źródła utrzymania, a potem z Ameryki Południowej trafił do USA, gdzie został dublerem gwiazd.

Obecnie autor mieszka już na stałe w Polsce, ale jego życie obieżyświata nie dobiegło końca. Mimo upływu lat jego wspomnienia nadal emocjonują, śmieszą, ale też wywołują dreszczyk emocji. Nic więc dziwnego, że spotkanie autorskie Zbrożka spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

Oczywiście „Latynoska euforia z Hollywoodem w tle” dostępna jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej (kramnice, ul. 1 Maja 21). (ap)

A A A
06.05.2019
godz.10:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość