Twardy, zwycięski początek

Orkan Sochaczew – Gorce Raba Niźna  21:0 (7:0)

punkty: Popławski (6), Rakowski (5), Plichta (5), Pawłowski (5)

skład: Rąg, Dobrzyński, Janicki, Kakareko, Pajdak, Wawrzyńczak, Traczyk, Pawłowski, Ojdowski, Popławski, Piłowski, Plichta, Rakowski, Mitrowski, Krześniak oraz Paluch, Jaworski, Sejdak, Chmielewski, Przybylski, Czarnecki, Maciak

W niedzielę (1.07) rozpoczęły się w Siedlcach Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby „15”. Już w pierwszym meczu sochaczewianie wpadli na twardo grających górali z Raby Niżnej. Spotkania tego obawiał się trener Jakub Seklecki. W pierwszej połowie Orkan dominował. Rywale jednak skutecznie i twardo bronili. Dopiero sprytne zagranie Miłosza Popławskiego przyniosło przyłożenie dla sochaczewian. Do kopniętej przez naszą dziesiątkę piłki dopadł Dawid Plichta i było 5:0. Miłosz skutecznie podwyższył wynik. Po przerwie walka toczyła si z reguły w środkowej części boiska. Orkanowi udaje się wyprowadzić dwie skuteczne kontry. Drugie przyłożenie jest autorstwa Mateusza Pawłowskiego, a trzecie Radosława Rakowskiego. Końcówka meczu należy do rywali, którzy formacją młyna próbowali zdobyć honorowe punkty. Sztuka ta im się nie udała. Sochaczewianie pokazali, że nie tylko potrafią atakować. Pokazali, że potrafią skutecznie bronić. Zwycięstwo w pierwszym meczu cieszy. Martwić może kontuzja Piotra Warzyńczaka, która prawdopodobnie wykluczy jednego z kluczowych rugbistów Orkana z kolejnych mistrzowskich potyczek. MPJ potrwają do najbliższego czwartku.