przejdź do Sochaczew.pl
166344 odwiedzin
Powiatowe szkoły z mLegitymacją

Rządowy projekt mLegitymacja praktycznie wkroczył do szkół powiatu sochaczewskiego. W środę, 27 lutego pierwsi uczniowie zostali wyposażeni w elektroniczną legitymację szkolną. Tym samym nasze szkoły powiatowe należą do prekursorów w Polsce,  mających już aktywny dostęp do mLegitymacji w swoich smartfonach.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyła się konferencja poświęcona zakładaniu uczniom elektronicznego dokumentu. Instruktaż przeprowadzili przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji. Projekt mLegitymacja to część aplikacji mObywatel. Uczniowie mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których dotąd korzystali z „tradycyjnych” dokumentów m.in. w trakcie kontroli biletów w środkach komunikacji, zakupie biletów do kina.

 W spotkaniu udział wzięli poseł Maciej Małecki, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, dyrektorzy i pracownicy szkół powiatowych, byli też goście z sąsiednich samorządów, zainteresowanych wdrożeniem projektu na swoim terenie.

Szkolna aplikacja to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające   weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w papierowej legitymacji. Można ją zweryfikować wizualnie - posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowaną flagę. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole w przypadku np. zagubienia telefonu.

A A A
01.03.2019
godz.09:37
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość