przejdź do Sochaczew.pl
167546 odwiedzin
W 27. edycji pobiegną przedszkolaki i przedstawiciele służb mundurowych

Wcześnie w tym roku, bo już w piątek 10 maja, na terenie jednostki wojskowej w Bielicach odbędą się XXVII Europejskie Biegi Młodych   Olimpijczyków. Organizatorzy zaplanowali w ramach imprezy dwa biegi specjalne. Wystartują przedszkolaki na dystansie 200 metrów oraz odbędzie się wyścig na 3 km przedstawicieli służb mundurowych. Wystartuje w nim mistrz olimpijski, zawodowo strażak, Zbigniew Bródka.

Polski panczenista, który przed laty startował w imprezie jako zawodnik a w ostatnich edycjach był gościem specjalnym w Bielicach, ponownie pojawi się na Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków. Zbigniew Bródka zapowiedział swój udział w Biegu Służb Mundurowych – „Biegniemy dla Biało–Czerwonej”. Uczestnikiem zawodów będzie również Komendant Powiatowy   Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie – Piotr Piątkowski.

Bieg odbędzie się na dystansie 3000 metrów. Sześciu pierwszych zawodników na mecie, w kategoriach kobiet i mężczyzn, otrzyma nagrody i dyplomy. Najlepsza trójka, w obu kategoriach, uhonorowana zostanie medalami, z kolei zwycięzcy otrzymają dodatkowo pamiątkowe puchary. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa. Zawodnicy przy odbiorze numeru startowego będą zobowiązani do okazania dokumentu potwierdzającego przynależność do danej służby mundurowej.

„Od przedszkolaka do mistrza olimpijskiego” to hasło drugiego biegu specjalnego, w którym wezmą udział dzieci do 7 lat (rocznik 2012 i młodsze), które mogą pobiec wraz z opiekunami. Organizatorzy przygotowali dla przedszkolaków dystans 200 metrów. Każdy mały zawodnik po ukończeniu biegu otrzyma koszulkę z XXVII Biegów Młodych   Olimpijczyków oraz pamiątkowy medal.

Zgłoszenia do udziału w XXVII edycji EBMO przyjmowane są mailowo pod adresem: mosir@mosir.sochaczew.pl oraz listownie: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijska 3, 96-500 Sochaczew. Na stronie internetowej www.ebmo.pl sukcesywnie pojawiają się najnowsze informacje dotyczące imprezy. Można tam też pobrać karty zgłoszeniowe.

A A A
28.02.2019
godz.13:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość