przejdź do Sochaczew.pl
124091 odwiedzin
Pijani na drogach

Pijani kierowcy nadal są plagą na naszych drogach. Od 11 do 17 lutego sochaczewscy policjanci zatrzymali trzech amatorów jazdy na podwójnym gazie. Jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli, więc mundurowi musieli podjąć za nim pościg.

Pierwsze zatrzymanie odbyło się 11 lutego w Tułowicach. Kompletnie pijany mężczyzna nie miał nawet szczególnych możliwości ucieczki, bo policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, kiedy poruszał się ciągnikiem rolniczym. Badanie na zawartość alkoholu, któremu został poddany, wykazało prawie 3 promile.

Drugi z zatrzymanych to 23-letni obywatel Ukrainy kierujący Fordem Transitem. Na widok policjantów dających mu znaki, by zjechał na pobocze, mężczyzna zamiast zatrzymać się do kontroli, jeszcze przyśpieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 23-latek jest pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Trzecie zatrzymanie miało miejsce na ul. Staszica w Sochaczewie. Poddany kontroli drogowej 33-letni mężczyzna, który kierował Seatem Ibizą, miał blisko promil alkoholu w organizmie, podczas gdy dopuszczalne w naszym kraju wskazanie to 0,2 promila.

Trzej zatrzymani mężczyźni będą teraz odpowiadać za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. (seb)

A A A
01.03.2019
godz.14:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość