przejdź do Sochaczew.pl
166346 odwiedzin
Wikliną plecione, czyli ekologicznie i twórczo

W Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbyły się warsztaty wikliniarskie. Zajęcia przeprowadził mistrz koszykarstwa i plecionkarstwa - Wojciech Świątkowski. Pan Wojciech pracuje w rodzinnej firmie Wiklina Leszno oraz prowadzi warsztaty wikliniarskie w CKU w Łowiczu.

Kierując się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą wiemy, jak ważna jest w ich życiu twórczość. Przyczynia się ona do budowania dialogu ze światem, do komunikowania wewnętrznych pragnień, doznań. Wszelkie działania artystyczne mają ogromne właściwości terapeutyczne. Z takich też powodów podejmujemy wiele różnorodnych form, aby aktywizować uczniów i pomagać im w ten sposób odkrywać w sobie talenty, a niejednokrotnie   również wskazać możliwość dalszej realizacji na drodze zawodowej.

Rękodzielnictwo   ludowe, jakim jest plecionkarstwo, jest obecne w naszej szkole od początku roku szkolnego 2018/2019. Zajęcia odbywają się nie tylko na warsztatach, ale również na lekcjach z kreatywności oraz w kole wikliniarskim.

W styczniowych warsztatach wzięli udział uczniowie klas starszych. Ogromne było ich zaangażowanie oraz zainteresowanie możliwościami, jakie stwarza na pozór „zwykła gałązka wierzby”. Uczniowie współpracowali ze sobą, wzajemnie sobie pomagali i doradzali. Ciężko pracowali, ale robili to z ogromną przyjemnością.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Wojtkowi Świątkowskiemu za wspaniałe zajęcia, poświęcony czas oraz wielkie serce.

Danuta Gierczak
ZS Erminów

A A A
30.01.2019
godz.09:05
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość