przejdź do Sochaczew.pl
129837 odwiedzin
Zgubiła go chęć grania

Źle dla 23-latka skończyła się chęć pogrania w najnowsze konsolowe tytuły w święta. A to dlatego, że nie zamierzał za wspomniane gry zapłacić. Miał przy tym pecha, bo sposób w jaki je sobie przywłaszczył nagrały marketowe kamery.

Do kradzieży doszło tuż przed świętami, a dwie skradzione pozycje kosztowały razem kilkaset złotych. Z nagrania wykonanego przez sklepowe kamery wynika, że młody mężczyzna robił zakupy wraz ze swoją żoną i dzieckiem. W pewnym momencie odłączył się od nich i podszedł do półki z cyfrową rozrywką, z której wziął dwie gry. Ze zdobyczami udał się do przebieralni, gdzie usunął z nich zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Schował płyty pod ubraniem, po czym wrócił do żony i synka, by kontynuować zakupy. Po jakimś czasie opuścił sklep, oczywiście za gry nie płacąc.

- Moi koledzy szybko rozpoznali na nagraniu 23-letniego mieszkańca gminy Sochaczew - mówi oficer prasowy KPP w Sochaczewie, Agnieszka Dzik. - Jest dobrze znany policji, ponieważ niejednokrotnie wchodził już w konflikt z prawem.

Jak się okazało przemożna chęć pogrania na konsoli i wynikające z niej życiowe komplikacje nie są jedynym problemem zatrzymanego amatora cyfrowej rozrywki. W trakcie śledztwa, z komendy w Starych Babicach przyszedł telegram, z którego wynika, że 23-latek i dwóch innych mieszkańców Sochaczewa zostało zatrzymanych w sprawie kradzieży m.in. elektronarzędzi i kaloryferów elektrycznych.

Podczas przeszukania w domu 23-latka znaleziono jedną z gier, którą ukradł w sklepie. Po doprowadzeniu do sochaczewskiej komendy, przedstawiono mu zarzut kradzieży, do której się przyznał. Święta spędził ze świadomością, że grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
(seb)

A A A
02.01.2019
godz.10:00

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość