przejdź do Sochaczew.pl
141170 odwiedzin
Krakowska poetka rodem z Sochaczewa

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta 7 grudnia zaprezentuje swoje wiersze na spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorka obchodzi w tym roku dwudziestolecie pracy twórczej. Usłyszymy w jej wykonaniu poezję z tomu „Imponderabilia”.

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta z wykształcenia jest socjologiem i pedagogiem. Po maturze w Liceum im. F. Chopina w Sochaczewie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i tam zamieszkała na stałe. Chętnie wraca jednak do Sochaczewa a także do Żelazowej Woli, która jest jej szczególnie bliska z uwagi na muzykę Chopina. Poetka ukończyła w Sochaczewie szkołę muzyczną, a jej ulubionym instrumentem był fortepian.

Autorka wydała dotychczas siedem tomów wierszy:   „Doznania”   (1998), „Anemony” (2003), „Łaptaki” (2005), „Kalkomanie” (2007), „Pokolenia” (2009), „Miraże” (2014), „Artefakty” (2015). „Imponderabilia” (2018). W przygotowaniu jest tom inspirowany antyczną liryką greckiej poetki Safony - „Safoniana”.

Od debiutu w 1998 r. pisze i publikuje poezję oraz prozę, ma na swoim koncie także opracowania redakcyjne, wywiady i omówienia krytyczne, m.in. zbiór esejów o najnowszej poezji „Poetyckie światy. Między Parnasem a Giewontem” (2016), bierze udział w antologiach i almanachach okolicznościowych.

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta jest laureatką wielu konkursów literackich, w których obecnie zasiada jako juror.  Od 1999 r. do chwili obecnej pracuje jako redaktor naczelny wydawnictwa IDEA, a  od 2004 r. prowadzi własne wydawnictwo SIGNO, w którym wydała ponad osiemdziesiąt tytułów z literatury pięknej. Jest także redaktorem kwartalnika literacko-kulturalnego LiryDram i portalu literackiego Horyzont. W latach 2011-2014 była prezesem krakowskiego oddziału Związku Literatów Polskich.

Poetka gościła już w Sochaczewie ze swoją twórczością. 7 grudnia  przyjedzie z najnowszym tomikiem poezji „Imponderabilia”. Spotkanie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna, a odbędzie się ono w kramnicach miejskich (II piętro) o godz. 17. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

A A A
05.12.2018
godz.19:36
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość