przejdź do Sochaczew.pl
141174 odwiedzin
Poznajmy nowych radnych

Radni miasta VIII kadencji mają łącznie tysiąc dwadzieścia lat, zatem statystyczny rajca skończył 48 lat i siedem miesięcy. Z dwudziestu jeden wybranych na najnowszą kadencję dziewięcioro radnych, 43 procent, to kobiety. Najmłodszy radny ma 24 lata, a najstarszy 78. Połowę składu RM stanowią przedsiębiorcy i nauczyciele. Zdecydowana większość radnych ma wyższe wykształcenie.

Janusz Bąbała (Koalicja Obywatelska)
53 lata. Wykształcenie średnie techniczne. Absolwent Technikum Ogrodniczego w Sochaczewie. Żonaty, ojciec czwórki dorosłych dzieci. Od 25 lat wraz z rodziną prowadzi działalność gospodarczą - sklep spożywczy.  

Robert Błaszczyk (Bezpartyjni Samorządowcy)
55 lat, wykształcenie wyższe. Trener, wychowawca dzieci i młodzieży, działacz sportowy i spółdzielczy (SML-W w Sochaczewie), organizator imprez o charakterze kulturalno-sportowym, były kierownik targowiska miejskiego w Sochaczewie, były dyrektor MKS Orkan.

Marcin Cichocki (Sochaczewskie Forum Samorządowe)
36 lat, wykształcenie wyższe, podyplomowe. Przez osiem ostatnich lat radny z dzielnicy Chodaków, przedsiębiorca, specjalista w dziedzinie ochrony danych.

Zofia Denisiewicz (Bezpartyjni Samorządowcy) 
59 lat. Radna Miejska II, III i VII kadencji. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Od 39 lat pracuje jako nauczyciel, obecnie w Szkole Podstawowej nr 6. Zajmuje się m.in. doradztwem zawodowym.

Sławomir Dorywalski (Prawo i Sprawiedliwość)
48 lat, wykształcenie wyższe, absolwent AWF w Poznaniu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Administracja Państwowa. Od 12 lat radny Rady Miejskiej w Sochaczewie. Od 1995 roku nauczyciel w ZS CKP. Współzałożyciel Sochaczewskiego Towarzystwa Tenisowego.

Krystyna Dybiec (Sochaczewskie Forum Samorządowe)
64 lata, zamężna, dwoje dorosłych dzieci. Wykształcenie średnie ekonomiczne o kierunku administracja terenowa. Radna Rady Miejskiej V, VI, VII kadencji. Przez 45 lat zawodowo związana z samorządem, do przejścia na emeryturę pełniła funkcje kierownicze w wydziale komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Kamila Gołaszewska-Kotlarz (Sochaczewskie Forum Samorządowe)
40 lat. Wykształcenie wyższe, podyplomowe. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej VII kadencji. Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Współorganizatorka wielu zbiórek charytatywnych na terenie miasta i powiatu sochaczewskiego.

Sylwester Kaczmarek (Prawo i Sprawiedliwość)
47 lat, żonaty. Absolwent Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie na wydziale ekonomia, radny Rady Miejskiej w Sochaczewie VI kadencji, a w VII kadencji przewodniczący Rady Miejskiej. Członek Społecznej Rady Szpitala Powiatowego, wiceprezes Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych w Sochaczewie.

Arkadiusz Karaś (Prawo i Sprawiedliwość)
46 lat, wykształcenie wyższe. Radny Rady Miejskiej VI i VII kadencji (wiceprzewodniczący RM), szef komisji oświaty rady miasta. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3.

Adam Kloch (Bezpartyjni Samorządowcy) 
54 lata, żonaty, dwójka dzieci. Radny miejski VII kadencji. Od 30 lat właściciel firmy „Usługi RTV”. Instruktor ZHP, współorganizator lokalnych finałów WOŚP, przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 2.

Alicja Korkosz (Koalicja Obywatelska)
38 lat. Z zawodu radca prawny. Prowadzi w Sochaczewie własną kancelarię prawną. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic „Amnis”. Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

Jacek Krzemiński (Koalicja Obywatelska)
42 lata, żonaty, dwójka dzieci. Pracuje zawodowo jako informatyk. Wykształcenie wyższe inżynierskie na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem. Wiceprzewodniczący koła powiatowego Platformy Obywatelskiej.

Jolanta Kulpa-Szczepaniak (Koalicja Obywatelska)
63 lata. Wykształcenie wyższe. Nauczycielka matematyki. Pracowała w Powiatowym Zespole Edukacji, była zastępcą dyrektora w ZS RCKU tzw. „Ogrodniku” i w latach 2006-2008 dyrektorem ZS CKP czyli „Osiemdziesiątki”. Odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Andrzej Kuśmirek (Bezpartyjni Samorządowcy) 
46 lat, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Zawodowo doradca techniczny dużej firmy specjalizującej się w produkcji systemów kanalizacyjnych. Wywodzi się z samorządowej rodziny. Jego matka Maria Kuśmirek była radną III kadencji i wiceprzewodniczącą rady IV kadencji.

Teresa Lutyńska (Bezpartyjni Samorządowcy)
62 lata. Rodowita sochaczewianka. Przez 32 lata nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie, w tym przez 15 lat na stanowisku dyrektora tej placówki.

Selena Majcher (Prawo i Sprawiedliwość)
25 lat, radna Rady Miejskiej VII kadencji. Ukończyła psychologię kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Skarbnik powiatowy PiS. Od kilku lat mocno zaangażowana w działalność  PiS na ziemi sochaczewskiej. Współorganizatorka wielu imprez sportowych i rekreacyjnych.

Piotr Pętlak (Prawo i Sprawiedliwość)
24 lata, debiutant w radzie miejskiej. Wykształcenie wyższe (kierunki: praca socjalna i pedagogika specjalna). Od 12 lat działa w Sochaczewie jako wolontariusz. Koordynuje działania Klubu Wolontariuszy przy sochaczewskim MOPS. Wychowawca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach.

Renata Sokołowska (Prawo i Sprawiedliwość)
60 lat, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół RCKU („Ogrodnik”), absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Filologicznego, mgr filologii germańskiej. Radna Rady Miejskiej w Sochaczewie VII kadencji z okręgu Chodaków.

Edward Stasiak (Sochaczewskie Forum Samorządowe)
78 lat, żonaty, dwoje dzieci. Z zawodu technik-mechanik. Radny Rady Miejskiej z rekordowym stażem. Zasiadał w radach II, III, V, VI i VII kadencji. Przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej  i Inwestycji. W III kadencji był przewodniczącym Rady Miejskiej w Sochaczewie.

Magdalena Zborowska (Sochaczewskie Forum Samorządowe)
25 lat. Radna Rady Miejskiej VII kadencji. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach politologia oraz samorząd terytorialny i polityka regionalna. Zawodowo menadżerka rodzinnej firmy gastronomicznej.

Sylwester Zdzieszyński (Sochaczewskie Forum Samorządowe)
55 lat, żonaty. Radny Rady Miejskiej w latach 2010-2014 i 2014-2015 (wiceprzewodniczący). Od 37 lat pracownik zakładu PKP Energetyka Zakład Mazowiecki, ponadto prowadzi własną działalność gospodarczą.

A A A
06.12.2018
godz.14:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość