przejdź do Sochaczew.pl
134870 odwiedzin
Seniorzy obchodzili swoje święto

Nikt dokładnie nie określił, od jakiego wieku zaczyna się mówić o kimś: senior. Za to dużo racji jest w stwierdzeniu, że mamy tyle lat, na ile się czujemy. A idąc tym tropem sochaczewscy seniorzy mają z pewnością po niewiele ponad dwadzieścia, co udowodnili 25 października w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie.

Przybyłych tego dnia do SCK w Boryszewie gości, m.in. starostę Jolantę Gonta, burmistrza Piotra Osieckiego, zastępcę burmistrza Marka Fergińskiego, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joannę Niewiadomską-Kocik, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agatę Kalińską, przewodniczącą stowarzyszenia „Włókienko” Halinę Kuzińską, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jadwigę Urbaniak powitała prezes sochaczewskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Maria Sadowska. Podsumowała przy tym działania organizacji w poprzednim roku.

Związek przygotował również gratulacje dla Piotra Osieckiego i Jolanty Gonty z okazji osiągniętych przez burmistrza i starostę wyników w wyborach.

Dwudziestka najbardziej aktywnych w minionym roku członków sochaczewskiego PZERiI, tradycyjnie już, otrzymała nagrody.

Ciekawym elementem spotkania był krótki wykład naczelnik Joanny Niewiadomskiej-Kocik, który wygłosiła z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło też akcentów, które na stałe wpisały się w doroczne spotkania związku. Wystąpiła np. Scena Seniora pod kierunkiem Jolanty Kawczyńskiej.

Wydarzenie zakończyła potańcówka przy akompaniamencie Krzysztofa Podczaskiego i Andrzeja Baca. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że wirujący na parkiecie potrafią bawić się lepiej, niż niejedna grupa dzisiejszych nastolatków. (seb)

A A A
25.10.2018
godz.09:54
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość