przejdź do Sochaczew.pl
118586 odwiedzin
Czwarte miejsce po rundzie jesiennej

Drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego miała pracowitą końcówkę rundy jesiennej. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka rozegrały trzy mecze w trzy dni. Ostatecznie rok zakończyły na czwartym miejscu w tabeli Ekstraklasy kobiet.

Ping-pongowy maraton rozpoczęły w poniedziałek 4 grudnia od wyjazdowego spotkania w Częstochowie. Tamtejszy zespół Bebetto to jeden z głównych rywali SKTS w walce o miejsce w półfinale, który odbędzie się wiosną przyszłego roku. W pierwszym pojedynku Gui Lin wygrała z Dong Rui Fang w czterech setach. W drugiej odsłonie spotkania Katarzyna Grzybowska-Franc doprowadziła do remisu wygrywając z Roksaną Załomską. Zdecydowanie najbardziej wyrównaną grą było starcie pomiędzy Darią Łuczakowską i Julią Ślązak. Ostatecznie po pięciu setach lepsza okazała się zawodniczka SKTS, która dała prowadzenie sochaczewskiej drużynie. Niestety, ta nie wykorzystała szansy. W kolejnych pojedynkach, najpierw Katarzyna Grzybowska-Franc przegrała z Gui Lin, a później Roksana Załomska pokonała w trzech setach Dong Rui Fang i gospodynie po pięciu grach zwycięsko zakończyły całe spotkanie. Szkoda, bo triumf sochaczewskiej drużyny był w jej zasięgu.

Następnego dnia, we wtorek 5 lutego, SKTS podejmował u siebie ligowego beniaminka, drużynę KTS Optima Lublin. Jak można się było spodziewać, było to jednostronne spotkanie. Trwało około godziny i zakończyło się pewną wygraną sochaczewskiego klubu 3:0. Zawodniczki Bronisława Gawrylczyka oddały rywalkom tylko dwa sety.

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej nasze tenisistki stołowe zmierzyły się na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem, ekipą ATS Białystok. W pierwszym pojedynku Julia Ślązak uległa w czterech setach Julii Szymczak. Później wszystko poszło już zgodnie z planem. Dwukrotnie, bez straty seta, wygrała Katarzyna Grzybowska-Franc, jeden punkt dołożyła też Dong Rui Fang, pokonując w czterech partiach Gabrielę Dyszkiewicz.

A A A
19.12.2017
godz.14:56
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość