przejdź do Sochaczew.pl
95882 odwiedzin
Lekcje muzyki

Bywa tak, że do niektórych pomysłów podchodzimy z nutką sceptycyzmu. To zdrowe podejście powoduje, że czasem jesteśmy po prostu, najzwyczajniej w świecie, mile zaskoczeni.

Tak też było z nowym projektem  edukacyjno-artystycznym „Lekcje muzyki w SCK”, który skierowany jest do szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Okazujesię, że lekcje muzyki wprowadzane przez  Magdalenę Franaszek-Niewiadomską  są nie tylko interesujące, lecz także niosą ze sobą wybuchową - wręcz pozytywną dawkę energii, jaką może dać muzyka.

„Wzór na utwór”, czyli pierwsze spotkanie z muzyką, odbyło się 15 września przy ul. Żeromskiego 8. Tuż przed rozpoczęciem programu obserwowałam dzieci i młodzież, które w charakterystyczny sposób, wręcz z czułością, pochylały się nad swoimi przyjaciółmi – „telefonami komórkowymi”. Wszyscy obok siebie, bez żadnej interakcji między sobą. Mój sceptycyzm zaczął przypominać potwora i przyszło mi na myśl, że nie ma podziałów klasowych, wiekowych itp., itd. o ile… posiadamy komórkę. I chyba tylko Hellboy mógłby zdziałać tu cuda. Jednak prowadzący lekcję muzyki „Wzór na utwór” postawili demonowi technologii ścianę nie do przebicia  - ciekawą prezentację multimedialną, której pierwszy kadr przedstawiał… dzwoniącą komórkę, oczywiście.

I tym, jakże prostym sposobem, mój sceptyczny potwór schował się w kąt, a dzieci i młodzież podniosły głowy i zaczęły mówić. A wszystko dzięki muzyce, której wzór okazał się być tak prosty, że aż trudno go dostrzec. Rytm, harmonia, melodia są przecież wszędzie: w marszu, w śmieciarce, w bajce o smerfach, hitach rapu, popu i rock’n’roll’a.

Tych lekcji nie można opuścić, na nie warto wyjść ze szkolnej ławki, odłożyć na chwilę telefon i wsłuchać się w rytm własnych emocji  i swojego serca.
Do zobaczenia w lutym i kwietniu!

 

A A A
25.09.2017
godz.08:27
 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość