przejdź do Sochaczew.pl
95881 odwiedzin
Karta bez wychodzenia z domu

Strona internetowa sochaczew.informica.pl to adres, dzięki któremu możemy on line złożyć wniosek o wydanie Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. Program ruszył 1 stycznia 2016 r. i do tej pory skorzystało z niego blisko 3 tys. sochaczewian, na których czeka szereg atrakcyjnych zniżek i bonusów.

Do otrzymania SKM uprawniona jest każda osoba, która rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jej zamieszkania jest Sochaczew. Karta wydawana jest przez Urząd Miejski dla jednej osoby na okres roku.

Wniosek o jej wydanie oczywiście nadal można złożyć w tradycyjnej, papierowej formie. By ułatwić mieszkańcom dołączenie do programu zniżkowego, uruchomiono specjalną stronę internetową umożliwiającą dopełnienie formalności bez wychodzenia z domu. Na  sochaczew.informica.pl można wejść bezpośrednio, bądź poprzez portal www.sochaczew.pl (po prawej stronie w części „polecamy” kliknąć należy na grafikę SKM).

Złożenie wniosku przebiega analogicznie jak w przypadku tradycyjnego formularza. Podajemy m.in. imię, nazwisko, pesel, adres i dane kontaktowe, w tym adres mailowy, który jest niezbędny do dokończenia procedury. Bardzo ważne jest to, by po złożeniu wniosku zalogować się na pocztę i potwierdzić przesłanie formularza (na nasza skrzynkę przesłany zostanie automatyczny mail).

Potem pozostaje nam tylko czekać. Kartę należy odebrać bezpośrednio w ratuszu. O tym, kiedy możemy zgłosić się do Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia również zostaniemy poinformowani mailem.

- Uważam, że to duże ułatwienie i oszczędność czasu dla sochaczewian. Obecnie w formie elektronicznej wnioskować można tylko o kartę mieszkańca, ale współpracująca z nami firma pracuje nad uruchomieniem kolejnych funkcjonalności, dzięki którym przez internet będziemy mogli wnioskować o wydanie kart z pozostałych programów - powiedziała nam naczelnik Joanna Kamińska.

Warto zaznaczyć, że, posiadając już SKM, na sochaczew.informica.pl można sprawdzić, jakie ulgi nam przysługują, zmienić adres mailowy, czy założyć indywidualne konto dotyczące udziału w programie (nie wymaga logowania się za pomocą poczty elektronicznej). Pracownicy wydziału zachęcają do wchodzenia na stronę, składania wniosków on line, które, jak podkreślają, są realizowane tak samo sprawnie jak te papierowe, a mieszkańcom oszczędzają dodatkowej wizyty w urzędzie.

Posiadaczom Sochaczewskiej Karty Mieszkańca przysługuje:
• 15% zniżki na zakup normalnego biletu jednorazowego lub miesięcznego uprawniającego do przejazdu komunikacją miejską (na portalu www.sochaczew.pl znaleźć można wykaz punktów gdzie można kupić bilety jednorazowe ze zniżką)
• 15% zniżki na zakup normalnego biletu jednorazowego lub karnetu uprawniającego do korzystania z oferty własnej Miejskiego Ośrodka Kultury
•15% zniżki od obowiązującej ceny na ofertę własną Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie (m.in. basen, lodowisko, wypożyczalnia kajaków na plaży miejskiej)
• 15% zniżki na zakup normalnych biletów jednorazowych do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
• 15 % zniżki w opłacie jednorazowej za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania (z wyłączeniem opłat abonamentowych typu „M”).
• pierwszeństwo w przyjęciu ich dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół prowadzonych przez miasto Sochaczew
• zakup biletów normalnych w cenie ulgowych dla posiadaczy Karty Mieszkańca na całą ofertę Stacji Muzeum.
Wszelkich informacji na temat programów zniżkowych udziela Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, mieszczący się na trzecim piętrze ratusza (pok. 425), tel. (46) 862-22-35, wew. 440.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

 

 

A A A
26.09.2017
godz.09:33
 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość