przejdź do Sochaczew.pl
95882 odwiedzin
Nowy sezon artystyczny otwarty

Eksperymenty audiowizualne, teatr, dużo dobrej muzyki, tańca i sztuk plastycznych zainaugurowały nowy sezon artystyczny Sochaczewskiego Centrum Kultury. W sobotni wieczór jego siedziba przy ul. Żeromskiego tętniła życiem.

Co prawda szerszej publiczności nie miały szans zaprezentować się wszystkie grupy i pracownie działające w SCK. Powód jest prozaiczny - w naszym centrum działa ich blisko 30. Każdy może znaleźć coś dla siebie. 23 września dla gości wystąpiły m.in. utalentowane wokalnie dzieci, członkowie zespołu "Folklorek", tancerze "Abstraktu", teatr "Maska", zespół No Rules, Patria, duet akordeonowo-klarnetowy, a Jolanta Kawczyńska i Arkadiusz Mamcarz wykonali przepiękną interpretację "Walca Barbary" z "Nocy i Dni". Przez całą imprezę publiczność prowadziła grupa mimów. Niebanalną prezentację przygotowała Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych. Jej namacalnym efektem była możliwość podziwiania ruchomych "obrazów" powstających na rozpostartych półprzezroczystych płachtach materiału. Z pewnością zrobiłyby one większe wrażenie, gdyby artyści mieli możliwość pokazania swoich dokonań w plenerze. Tu niestety plany SCK pokrzyżowała pogoda i inauguracja nie mogła odbyć się, tak jak w ubiegłym roku, w otoczeniu ruin zamku książąt mazowieckich i parku przy ul. Traugutta.

Mimo ograniczeń lokalowych, instruktorzy SCK starali się podzielić przestrzeń tak, by móc pokazać jak najwięcej potencjału placówki. Oprócz sceny, na obydwu poziomach domu kultury prezentowały się pracownie plastyczne i rękodzielnicze. Można było obejrzeć żywą interpretację "Parasolek" Renoira, malować, wykonać samodzielnie maskotkę albo wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach.

Jak przekazała nam Magdalena Franaszek-Niewiadomska, zajmująca się w SCK impresariatem, na sezon artystyczny 2017/18 centrum kultury przygotowało sporo nowości. Jedną z nich jest klub taneczny "Kroki", w którym, pod okiem Lidii Kowalik, dorośli będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Ruszy też Galeria Nova, w której organizowane będą wystawy i wernisaże z prawdziwego zdarzenia. Zaplanowano Festiwal Piosenki Żołnierskiej, a latem na wyremontowanym tarasie SCK w Boryszewie odbywać się będą potańcówki. Przed nami również kolejny projekt teatralno- muzyczny "Niepodległa", który zostanie zrealizowany we współpracy zespołu tanecznego Abstrakt, Grupy Teatralnej Maska oraz Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia. Jak sam tytuł wskazuje, jego premiera będzie bezpośrednio związana z nadchodzącymi obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Propozycją skierowaną do szkół ogólnokształcących są "Interaktywne Lekcje Muzyki w SCK". Jest to część ogólnopolskiego projektu zatytułowanego "Nie boję się muzyki", który współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego adresatami są starsze klasy szkoły podstawowej oraz szkoły średnie. Podczas koncertów przekazywane są ciekawostki z historii muzyki, prezentowana jest muzyka klasyczna w niecodziennych aranżacjach, a wszystko to w sposób zabawny, przystępny, z interaktywnymi niespodziankami. Pierwszy koncert odbył się 15 września 2017. Kolejne zaplanowane są na przyszły rok (15 lutego, 27 kwietnia, 5 października).
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej sck.sochaczew.pl, gdzie znaleźć można aktualny kalendarz imprez oraz wydarzeń, a także wszystkie informacje dotyczące zapisów na zajęcia.

 

A A A
23.09.2017
godz.08:33
 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość