przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
W bibliotece dużo się działo

 

Wakacje już za nami - nadszedł czas letnich podsumowań. Jedną na najbardziej bogatych ofert dla najmłodszych przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. W wszystkich jej filiach odbywały się darmowe zajęcia i warsztaty z których skorzystało blisko 800 dzieci.

Mieszczący się w Kramnicach Odział dla Dzieci nr 1 w ramach akcji „Lato w Bibliotece” przez cały lipiec prowadził zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wzięło w nich udział blisko 600 maluchów. Wakacje rozpoczęła „biblioteka pod chmurką” - spotkanie odbyło się w ruinach sochaczewskiego zamku. Kolejne dni uczestnikom wypełniały zajęcia o charakterze artystycznym. Pod okiem Barbary Jachimowicz i Waldemara Zakrzewskiego dzieci poznały tajniki kompozycji obrazu, możliwości jaki daje fotografia cyfrowa, nauczyły się operować kadrem i kolorem. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć w bibliotece zajęć komiksowych poprowadzonych przez Łukasza Kucińskiego. Dzieci spotkały się też z genealogiem Anną Ziejewską, archeologiem Anną Wachowską oraz kolekcjonerem monet i autografów Leszkiem Głowackim. Odbyły się lekcje pokazowe zorganizowane we współpracy z Centrum Helen Doron. Uczestnicy zajęć odwiedzili redakcję „Ziemi Sochaczewskiej” oraz mieli też możliwość sprawdzić się w roli spikerów podczas wizyty w rozgłośni Radia Sochaczew. Ostatnie dwa tygodnie lipca były poświęcone na zajęcia o charakterze profilaktycznym oraz zabawy ruchowe podczas pobytu w Centrum Zabaw „Świat Dziecka”. Ponadto przez cały czas trwania wakacji dzieci mogły korzystać ze stanowisk komputerowych, gier na konsolę X-box czy planszówek. Mogły też doskonalić swoje umiejętności plastyczno – techniczne bawiąc się plasteliną czy samodzielnie podejmować inne inicjatywy artystyczne, jak choćby improwizowany spektakl Kabaretu Horrorek.

W chodakowskim Oddziale dla dzieci nr 2 zajęcia wakacyjne odbywały się w lipcu, dwa razy w tygodniu. Dzieci korzystały z gier stolikowych, karcianych i planszowych, słuchały głośnego czytania wierszy, bajek i opowiadań. Warsztaty oparte były motywie podróży po świecie. Wzięło w nich udział ponad 150 najmłodszych mieszkańców. Na każdych zajęciach „udawano się” w inne miejsce, czytano o obyczajach i kulturach, poznawano dzieci mieszkające w danych rejonach. Uczestnicy wykonali m. in. piniaty – nieodzowny element zabaw meksykańskich dzieci, afrykańskie naszyjniki, akwarium z mieszkańcami podwodnego świata, oraz pióropusze i amulety indiańskiego wodza. Rysowano też amazońskie zwierzęta, malowano regionalne rysunki i chińskie znaki. Na zajęciach dzieci dowiedziały się o zagrożeniach płynących z korzystania internetu, portali społecznościowych, telefonów komórkowych. Rozmowa z dziećmi oparta była na scenariuszu zajęć „Sieciaki”. Na zajęciach brały udział w karaoke i grach tanecznych, rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zagadki, quizy. Ostatniego zajęć na maluchy czekała fotobudka, gdzie dzieci mogły przebrać się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wręczono nagrody i dyplomy za udział.

Filia nr 3 mieszcząca się przy ul. 15 Sierpnia w drugim miesiącu prowadziła zajęcia dla 35 dzieciaków. Uczestnicy zajęć, posługując się kolorowym papierem, plasteliną, kredkami, farbami, tworzyli letnie pejzaże i dzielili się swoimi wrażeniami z wakacji. Nie obyło się bez opowieści o ulubionych książkach, baśniowych przyjaciołach, zwierzętach w literaturze. Owocami sierpniowych spotkań były też zakładki do książek, widokówki i karty pocztowe, jako pozdrowienia z wakacji oraz plakaty pod hasłem „Nałogom mówimy nie”. Można też było posłuchać głośnego czytania fragmentów wierszy, baśni, opowiadań oraz skorzystać z bezpłatnego dostępu do komputera. Dużym powodzeniem cieszyły się również gry stolikowe i planszowe.

 

 

 

 

A A A
14.09.2017
godz.13:06
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość