przejdź do Sochaczew.pl
176436 odwiedzin
Polska popłynie Bzurą - 31 kilometrów w dwa dni

W sobotę 2 września rozpocznie się druga edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Bzura 2017. Jego partnerem jest m.in. miasto Sochaczew, które dofinansowuje zadanie w ramach tegorocznego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych. Patronat honorowy nad spływem objął marszałek województwa mazowieckiego.

W tym roku spływ również będzie dwudniowy. Kajakarze z całego kraju wystartują w sobotę w Kozłowie Szlacheckim i będą płynąć do Moto Przystani w Plecewicach (około 21 km). Na tej trasie będzie odcinek z pomiarem czasu. Drugi dzień to znacznie krótszy odcinek od Plecewic do Witkowic (około 10 km), po którym odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników sobotniej rywalizacji oraz wręczenie nagród. Na spływie nie zabraknie także muzyki na żywo. W sobotę wieczorem na terenie Moto Przystani uczestnicy będą się bawić przy szantach (do późnych godzin nocnych) dzięki znanemu w środowisku Arturowi „Zibiemu” Zdanowiczowi.

Udział w spływie to doskonała okazja, by na nowo odkryć Bzurę. Rzeka należy do łatwych z drobnymi przeszkodami (kategoria. ZWB), zatem jest dostępna również dla osób początkujących. Jest jednocześnie niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy. Mimo tego w konkursie Rzeka Roku 2016, organizowanym przez Klub Gaja, zajęła 3. miejsce.

Pierwszy w historii Bzury profesjonalny spływ kajakowy odbył się w dniach 3-4 września 2016. Zarówno zawodowcy jak i pasjonaci kajakarstwa (łącznie 60 osób) przepłynęli 40 km dolnej Bzury (w dwóch odcinkach: Kozłów-Plecewice i Plecewice-Kamion). Wyścig z pomiarem czasu odbył się w kilku kategoriach (jedynka męska i damska, dwójka męska i damska oraz mix). W tym roku będzie nowa kategoria – jedynka sportowa. Oprócz pływania kajakiem nie zabrakło czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Rok temu wieczór po zmaganiach sportowych uświetnił występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna.

 

A A A
31.08.2017
godz.19:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość