przejdź do Sochaczew.pl
95172 odwiedzin
Pełnoletni rajd ruszył na trasę

Blisko 700 rowerzystów wzięło udział w XVIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. Tadeusza Krawczyka. Pokonali oni 42-kilometrową trasę, a w Kamionie Poduchownym wzięli udział w pikniku z atrakcjami.

 

Rajd odbył się w sobotę 19 sierpnia. Organizatorami imprezy tradycyjnie byli: Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa "Zamek", minister Maciej Małecki, Miasto Sochaczew, Sklep rowerowy "od A do Z''  Anny Krawczyk - żony patrona rajdu. W organizacji pomagało również Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dragon Fight Club Sochaczew oraz Gmina Młodzieszyn. Wydarzenie wspierał Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Uczestnicy wyruszyli z pl. Kościuszki o godz. 9.00. Wcześniej przez godzinę czynne było biuro w którym na każdą zapisaną osobę czekała koszulka i certyfikat uczestnictwa. Organizatorzy jak zwykle przywiązali dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne ponieważ rajd ma charakter rodzinny i międzypokoleniowy. Na trasę od lat wyruszają rodzice z małymi dziećmi, a także seniorzy.  Peleton prowadził komandor rajdu, a przejazd  zabezpieczała policja, karetka pogotowia i serwis techniczny.

Szpaler rowerzystów przejechał ulicami: Płocką, Gawłowską oraz Batalionów Chłopskich, a potem przez miejscowości: Juliopol, Młodzieszyn, Mistrzewice oraz Witkowice. Na dłużej zatrzymali się w Kamionie Poduchownym, gdzie odbył się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Następnie peleton skierował się z powrotem do Sochaczewa. Rozwiązanie rajdu odbyło się  około godziny 14.00 na pl. Kościuszki.

–    Co prawda na koniec pogoda pokrzyżowała nam szyki i wracaliśmy w deszczu, ale całą imprezę wspominać będę bardzo dobrze. W rajdzie jechałam w ubiegłym roku z rodziną, teraz z koleżankami, za rok pewnie też się wybierzemy – powiedziała nam pani Joanna, mieszkanka Boryszewa.

Z kolei panu Janowi najbardziej odpowiadało mało wymagające tempo i chwila relaksu w czasie pikniku.

- Przez ostatnie miesiące byłem dość zapracowany i udział w rajdzie był moją pierwszą, dłuższą wyprawą rowerową w tym roku. Pomimo nieszczególnej kondycji bez problemu pokonałem trasę, choć wcześniej obawiałem się że zabraknie mi sił – stwierdził na zakończenie.

W tym roku organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest Wakacyjny Paszport Aktywności. Projekt współfinansowany jest przez FIO. Jego podsumowanie zaplanowano na koniec września. Wśród najaktywniejszych posiadaczy paszportów wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody, które będą wręczone podczas spotkania podsumowującego projekt "Między Turniejem a Rajdem zdobywamy Wakacyjny Paszport Aktywności", które odbędzie się pod koniec września..

–    Głównymi atrakcjami przedsięwzięcia były dwie imprezy, organizowane cyklicznie od 18 lat: Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar SOS "Zamek" oraz Rodzinny Rajd Rowerowy po Ziemi Sochaczewskiej im. Tadeusza Krawczyka - wyjaśnia pomysłodawca sochaczewskiego paszportu minister Maciej Małecki. - Brane pod uwagę będą wszelkie formy aktywności: udział w obozie sportowym, zawodach, różnego typu imprezach i wejścia na obiekty sportowe takie jak basen, boisko. Podwójnie oceniana będzie aktywność w charakterze wolontariatu (np. współpraca z NGO przy organizacji różnych wydarzeń). Wystarczy pieczątka klubu, stowarzyszenia, fundacji, obiektu, organizatora lub załączony bilet, data i zapis, z jakiej formy aktywności uczestnik skorzystał.

Wypełnione paszporty do 11 września przyjmuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Agnieszka Poryszewska

A A A
22.08.2017
godz.12:19
 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość