przejdź do Sochaczew.pl
95172 odwiedzin
Biesiada Senioralna 2017

Po raz drugi, pod patronatem burmistrza Piotra Osieckiego, spotkały się zespoły wokalne, chóry i kapele tworzone przez seniorów. Uczestnicy prezentowali się w repertuarze popularnym, a występy połączone były ze wspólną biesiadą i tańcami.

Wydarzenie odbyło się w Sochaczewskim Centrum Kultury, a jego koordynatorami byli Jolanta Kawczyńska i Arkadiusz Mamcarz. To oni, wraz z naczelnikiem Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych UM Agatą Kalińską otworzyli biesiadę.

- Nasze spotkanie kolejny raz miało formę towarzyską, nie konkursową. Chcemy, by seniorzy mieli możliwość zintegrowania się, pokazania swoich umiejętności, a przede wszystkim miłego spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że takie właśnie wrażenia wynoszą oni z wizyty u nas – powiedział nam Jolanta Kawczyńska.

Gwiazdą imprezy była orkiestra dęta Gedeon Richter pod dyrekcją Jerzego Wysockiego. Z artystami wystąpiła solistka Hanna Chmielewska. Muzycy zaprezentowali szlagiery muzyki rozrywkowej  i filmowej. Następnie przygotowane przez siebie piosenki zaprezentowały zespoły wokalne z „Włókienka”, Dziennego Domu Pomocy Społecznej,  grupa seniorów z Wyszogrodu, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, zespół „Cantabile”, Scena Seniora oraz chór z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki wykonane przez rzeźbiarza Jana Piątkowskiego. (ap)

 

A A A
03.07.2017
godz.13:01
 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość