92777 odwiedzin
 
 
„Love, Rosie” na miejskiej plaży

Letnie kino plenerowe na stałe wrosło już w Sochaczewie w harmonogram wakacji. Również w tym roku mieszkańcy miasta mogą brać udział w bezpłatnych i otwartych dla wszystkich seansach.

6 lipca na plaży miejskiej wyświetlony został film „Love, Rosie”. Na jego projekcję, w imieniu burmistrza Piotra Osieckiego, zaprosiła naczelnik Agata Kalińska. Niespodzianką był darmowy popcorn, który czekał na pierwszych stu uczestników wydarzenia.

Przed nami jeszcze trzy seanse w ramach tegorocznej edycji Kina Letniego. 20 lipca będziemy mogli obejrzeć zdobywcę nagrody IFTA (Irlandzka Nagroda Filmowa i Telewizyjna) w kategorii Nagroda Publiczności, „PS Kocham cię”. Z kolei 3 sierpnia wyświetlony zostanie zdobywca czterech nagród Polskiej Akademii Filmowej (Orły) oraz trzech nagród Festiwalu Filmowego w Gdyni (Złote Lwy), „Miasto’44”. W ostatniej planowanej w tym roku projekcji, 17 sierpnia, obejrzymy zdobywcę dwóch Złotych Lwów, film „Planeta Singli”. Filmy zostały wybrane w internetowym głosowaniu.

To już czwarta edycja Sochaczewskiego Kina Letniego. Jego historia sięga roku 2013, kiedy to projekt został zgłoszony do przedsięwzięć w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Zajął on wtedy drugie miejsce, zdobywając ponad 1,6 tys. głosów. Tego, ile osób skorzystało z dotychczasowych projekcji, nikt nie jest chyba w stanie policzyć. Zainteresowanie pokazami filmowymi przeszło najśmielsze oczekiwania.  Kino Letnie za każdym  razem gromadziło setki mieszkańców. Dlatego zapadła decyzja o cyklicznym organizowaniu go co roku. (seb)

 

A A A
07-07-2017
godz.13:04
 
 
kategorie wiadomości
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie