przejdź do Sochaczew.pl
166344 odwiedzin
Tysiąc litrów alkoholu i 160 000 papierosów

Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na terenie Sochaczewa zabezpieczyli 160 000 sztuk papierosów oraz tysiąc litrów alkoholu.

Policjanci 9 maja, na podstawie informacji zgromadzonych przez dzielnicowego na temat handlu nielegalnymi papierosami i alkoholem, weszli na teren jednej z sochaczewskich posesji. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w garażu należącym do 42-letniej kobiety oraz 46-letniego mężczyzny znajdowały się wyroby tytoniowe i spirytusowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jednak skala znaleziska przerosła najśmielsze oczekiwania funkcjonariuszy.

- Nasi koledzy ujawnili i zabezpieczyli ponad 160 000 sztuk papierosów, prawie tysiąc litrów bezbarwnej cieczy o silnej woni alkoholu etylowego oraz liczone w setkach tysięcy podrobione etykiety pudełek i kartonów papierosów kilku światowych marek. - mówi oficer prasowy KPP w Sochaczewie, Paweł Rymkiewicz. - Straty Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconego podatku VAT, akcyzy i cła szacuję się na kwotę 300 000 złotych. Sprawa jest rozwojowa i jesteśmy w trakcie ustalania dalszych szczegółów.

Za przechowywanie wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez akcyzy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za podrabiane znaku towarowego marki grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. (seb)

 

A A A
11.05.2017
godz.10:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość