przejdź do Sochaczew.pl
95173 odwiedzin
Konsultacje SBO 2018

Do 12 maja można zgłaszać uwagi w konsultacjach społecznych do projektu uchwały dotyczącej Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W piątej edycji SBO do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 1 150 000 zł.

Wprowadzony w 2013 roku przez Urząd Miejski budżet partycypacyjny pozwala na zaangażowanie mieszkańców Sochaczewa w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Pokazały to poprzednie cztery edycji SBO, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. To bezpośrednio sochaczewianie decydują o wydatkowaniu określonej puli pieniędzy z budżetu miasta. W ramach SBO zrealizowano m.in. takie inwestycje jak: powstanie siłowni zewnętrznych, budowa obiektów sportowych przy szkołach, czy ubiegłoroczne otwarcie plaży miejskiej i wypożyczalni kajaków nad Bzurą.

Całkowita pula do podziału w SBO 2018 wyniesie 1 150 000 zł. Nadal obowiązywać będzie podział na tak zwane projekty małe (do 100 tys. zł), na które przeznaczono 320 tys. zł oraz duże (do 830 tys. zł). Zgłaszać projekty i głosować będą mogli mieszkańcy Sochaczewa, którzy ukończyli 16 lat oraz organizacje pozarządowe działające na terenie miasta. Według projektu uchwały składanie wniosków będzie się odbywać od 1 czerwca do 15 sierpnia. Głosowanie nad propozycjami potrwa trzy tygodnie, od 29 września do 20 października. Wyniki poznamy 3 listopada 2017 roku.

Uchwała trafi pod głosowanie radnych na sesji 24 maja. Do jej treści nadal można zgłaszać uwagi. Konsultacje społeczne potrwają do piątku 12 maja. Można wziąć w nich udział za pośrednictwem formularza w wersji papierowej, który wraz z projektem uchwały jest dostępny w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, skorzystać z elektronicznej platformy konsultacyjnej, działającej pod adresem www.konsultacje.sochaczew.pl, lub bezpośrednio w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych UM, mieszczącym się w kramnicach miejskich (II piętro, pok. 313). (mf)

 

A A A
11.05.2017
godz.10:58
 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość