przejdź do Sochaczew.pl
176816 odwiedzin
W Suchej rusza gaz

 

Już wkrótce ruszy gazyfikacja Nowej Suchej. Właśnie firma SIME Polska uzyskała pozwolenie na budowę i wyłoniła wykonawcę.

Sieć gazowa ma opleść niemal całą gminę. Inwestorowi najbardziej zależy, żeby gaz już w lipcu dotarł do największego tu odbiorcy Agromaksu w Mizerce. Priorytetami lokalnych władz są publiczne instytucje, a więc szkoły, przychodnia zdrowia, poczta, Gminny Ośrodek Kultury itp. Pierwszy na drodze gazociągu będzie Zespół Szkół w Kozłowie Biskupim.

Przypomnijmy, że początkiem będzie gazyfikacja Malesina. Potem sieć ruszy do firmy Energop i przez osiedle w Kozłowie Biskupim z odejściami do szkoły i parafii. Dalej przejdzie obok stacji PKP w Kornelinie w kierunku Leonowa. Stamtąd przez Kolonię Gradowską dotrze do Nowej Suchej. Otoczy pętlą obie Suche (Starą i Nową) i przez tzw. piachy poprowadzi do Mizerki i Agromaksu. Następnie do wytwórni lakierów Anet i przez Okopy zamknie pętlę w Nowej Suchej. W miarę potrzeb wykonywane będą inne odgałęzienia.

Gazyfikacja całej gminy to ciągle u nas rzadkość. Ale, jak twierdzi wójt, jest duża szansa, by wystartować z gazem już w nadchodzącym sezonie grzewczym. Jego zdaniem gazociąg będzie kładziony szybko, bo nie są to wykopy głębokie, a przebieg jest stosunkowo prosty. Idzie poboczami dróg gminnych, albo, jak z Leonowa do Suchej, wzdłuż drogi polnej. Nie będzie więc kolizji i innych utrudnień. (pab)

A A A
11.05.2012
godz.12:27

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość