przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
Policja zlikwidowała nielegalną bimbrownię

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, składniki oraz blisko 30 litrów gotowego produktu zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję wraz z mundurowymi z Posterunku Policji w Nowej Suchej. Zatrzymanemu w tej sprawie 33-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci weszli 1 marca na teren jednej z posesji w miejscowości Mizerka. W trakcie przeprowadzonego przeszukania pomieszczeń gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli wieżę destylacyjną, palnik, zacier, około 30 litrów gotowego produktu a także produkt, który jeszcze nie został przefiltrowany, drożdże, zapachy oraz przedmioty mogące świadczyć o wprowadzaniu alkoholu do obrotu.

Mężczyzna, który zajmował się produkcją bimbru, to 33-letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha. Policjanci przedstawili mu zarzut z art. 65 par. 1 i 3 kks w zw. z art. 12a ust. 1 Ustawy o wyrobie spirytusu, wyrobie i rozlewie wyrobów spirytusowych oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat, bądź obydwie kary łącznie. (seb)

 

A A A
10.03.2017
godz.08:06
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość