przejdź do Sochaczew.pl
176436 odwiedzin
Orkiestrowy rozkład jazdy

Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia. Tym razem środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W niedzielę (15 stycznia br.) na ulicach miasta, wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos będzie kwestować 320 wolontariuszy zaopatrzonych w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki oraz hologramem potwierdzającym jego oryginalność. Wolontariusze będą posiadać też puszki zabezpieczone banderolami oraz charakterystyczne czerwone serduszka - naklejki. Wszyscy będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (ok. godz. 16.00). Jak co roku nad ich bezpieczeństwem będą czuwać sochaczewscy policjanci. Wcześniej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przeszkolą orkiestrowych wolontariuszy, przekazując im m.in. praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń w trakcie kwesty.

Zbiórki, licytacje i ciekawe imprezy towarzyszące odbędą się też na terenie wszystkich okolicznych szkół.

 

Wyjazdy do studia

To co najbardziej cieszy wolontariuszy to są wyjazdy do studia telewizyjnego do Warszawy. Każdy choć na chwilę chce poczuć emocje tego dnia i móc zobaczyć na żywo głównego dyrygenta Orkiestry Jurka Owsiaka. Dlatego wyjazd jest poniekąd formą podziękowania im za to, że potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz mrozie, po to, aby śpieszyć z pomocą innym.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze odbędą się dwa wyjazdy. W przeddzień Finału (w sobotę, 14 stycznia) do studia pojadą najmłodsi – sochaczewskie zuchy, w tym również mali ratownicy. Z kolei w niedzielę, tuż po Światełku do nieba, wyjadą ci nieco starsi.

W tym roku studiem Orkiestry będą studia „polowe” rozstawione pod Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy. W ogromnych namiotach będzie ulokowane studio telewizyjne podzielone na dwie części - studio medyczne i studio centralne. Oba studia będą otwarte dla wolontariuszy i gości. Na zewnątrz zaś, pod PKiN przygotowano dla wszystkich odwiedzających zabawę w rytmie najlepszej muzyki.

 

Licytacja na antenie Radia Sochaczew

Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego - Złotego Serduszka WOŚP.

Złote Serduszka powstają ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego Finału. Są to najbardziej prestiżowe symbole społecznego zaangażowania osób i firm w działalność Fundacji WOŚP. Jak co roku Złotych Serduszek zostało wyprodukowanych sto, każde z nich jest oznaczone numerem. Zwyczajowo Serduszka od numeru 91 do numeru 99 Fundacja przekazuje do licytacji w sztabach. Pozostałe trafiają do licytacji w mediach oraz w Internecie podczas 25. Finału WOŚP. Sochaczewski sztab jest jednym z nielicznych, do którego co roku trafia Złote Serduszko. Jeszcze nie wiemy jaki numer Serduszka przypadnie nam w tym roku. W ubiegłym był to numer 92 i zostało wylicytowane za kwotę 15 tysięcy złotych.

Licytację, która rozpocznie się o godz. 14.00, jak zawsze poprowadzi Radio Sochaczew. Ponadto przez cały dzień radiowe studio będzie otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

 

Licytacja on-line

Do wielkiego grania dołączył również zespół portalu e-Sochaczew.pl prowadząc licytację orkiestrowych gadżetów on-line. Ta forma wsparcia została przeprowadzona w ubiegłym roku po raz pierwszy i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Licytacja on-line zostanie uruchomiona kilka dni wcześniej, a oprócz typowo orkiestrowych gadżetów będzie można wylicytować fanty ofiarowane przez mieszkańców.

 

Światełko do nieba

W tym roku nie zabraknie też tradycyjnego Światełka do nieba, które będzie zwieńczeniem 25. Finału WOŚP. Niebo nad Sochaczewem rozbłyśnie nad wzgórzem zamkowym w niedzielę o godzinie 20.00.

 

 

Anna Wasilewska

Sztab WOŚP nr 643

Hufiec ZHP Sochaczew

www.zhpsochaczew.pl

A A A
13.01.2017
godz.10:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość