przejdź do Sochaczew.pl
176816 odwiedzin
Nagrodzona w konkursie literackim

Julia Pawłowska, uczennica gimnazjum powiatowego, zmierzyła się z mało popularnym, ale niezwykle ważnym tematem. Jej praca literacka okazała się najlepsza na Mazowszu.

W pracy na konkurs literacki „Down obok mnie 2016” tak napisała o swojej siostrze: „Czy jej nie będzie przykro, że nie pozna wielu rzeczy dostępnych dla nas, zdrowych? Czy nie wolałaby być „normalna”? To raczej my, myśląc o niej, bardziej mamy żal, że jej życie będzie inne niż nasze. Ale ona ma siebie taką, jaka jest. Nie zastanawia się, co by było, gdyby... Czy to znaczy, że nie można jej dać szansy, nie można pokochać takiej? Wierzę, że mimo przeciwności losu będzie po prostu szczęśliwa i będzie starała się żyć po swojemu. Chciałabym, żeby inni dostrzegli w niej po prostu człowieka.”

Jako rywali miała prawie 150 uczniów z 63 gimnazjów mazowieckich. Komisja konkursowa, której przewodniczyła profesor Elżbieta Zakrzewska-Manterys, przyznała jej I miejsce. 23 listopada Julia Pawłowska, uczennica klasy II w gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina, odebrała nagrodę podczas uroczystości w sali widowiskowej warszawskiego Urzędu Dzielnicy Bielany.

Justyna Grajek

A A A
01.12.2016
godz.10:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość