przejdź do Sochaczew.pl
166345 odwiedzin
Dzieciaki potrzebują naszej pomocy

Jeszcze do 10 grudnia przyjmujemy dary rzeczowe i wpłaty na naszą świąteczną akcję „Paczka do paczki”. Prezentami musimy obdarować co najmniej 150 dzieci, dlatego liczy się każdy grosz. Paczki trafią do dzieci przed Bożym Narodzeniem.

Pomocą objęliśmy trzy ogniska wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz świetlicę „Kleks” w Chodakowie. Skupiają one ponad 100 dzieci, które w swoich placówkach spotykają się po zajęciach szkolnych. Tam odrabiają lekcje, bawią się, jedzą podwieczorek, który dla wielu dzieciaków jest kolacją. Wieczorem wracają do domów. Niektóre są tak związane ze swoją świetlicą, że przychodzą do niej do 18 roku życia. Wtedy pomagają młodszym, tak jak im kiedyś pomagano. Czują się tu lepiej niż w rodzinie, w której często nie mogą liczyć na zainteresowanie i przejawy miłości.

Dodatkowo organizujemy prezenty dla kilkudziesięciu dzieci z terenu miasta, zgłoszone przez rodziny lub znajomych. Są to bardzo skomplikowane przypadki, gdzie babcia wychowuje dzieci, bo mama wolała ruszyć w Polskę i gdyby nie decyzja babci, dzieci trafiłyby  do domu dziecka. Są też historie, jak ta historia młodej kobiety z dwójką dzieci, która uciekła od męża-oprawcy i niemal cały swój dochód wydaje na czynsz za wynajęte mieszkanie. Zdarzają się takie sytuacje, w których najstarsze z dzieci zgłasza swoje młodsze rodzeństwo, bo wie, że w domu nie może ono liczyć na żadne prezenty.

W tym czasie spotykamy się z wieloma historiami ściskającymi za serce, wzruszającymi albo wywołującymi ciarki na plecach. Nie możemy zostać wobec nich obojętni. Opowiadamy je naszym czytelnikom, aby wiedzieli, że nie jest to wydumana akcja, a autentyczna potrzeba pomocy, która może sprawić, że choć w jeden wieczór dzieciaki poczują się ważne i przede wszystkim równe innym - swoim rówieśnikom, które nie mają takich problemów.
Wierzymy, że nasi czytelnicy, darczyńcy, właściciele firm nie pozostaną obojętni. Dotychczas wsparły nas firmy: Bakoma, Mars Polska, Promex, sklep jubilerski pp. Rostkowskich oraz osoby prywatne, których listę zamieścimy w podsumowaniu akcji. Szkoła Podstawowa nr 3 zbiera dla nas książki, gry, maskotki, Szkoła Muzyczna tradycyjnie przeprowadzi kwestę podczas Koncertu Bożonarodzeniowego 16 grudnia, a PSS „Społem” w swoich największych sklepach wystawił kosze, do których można wkładać produkty na naszą akcję. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy dotychczas odpowiedzieli na nasz apel i liczymy na dalszą pomoc.

Dary można dostarczać do 10 grudnia do redakcji „Ziemi Sochaczewskiej” mieszczącej się w kramnicach, ul. 1 Maja 21, pok. 312.
Wpłaty przyjmujemy na konto: 90 1240 1822 1111 0000 0719 8427, koniecznie z dopiskiem „Paczka do paczki”.

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl

A A A
08.12.2016
godz.18:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość