przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
Szlachetni do paczek

Jedni potrzebują pralki, inni lodówki, a jeszcze inni chcieliby po prostu prezenty gwiazdkowe dla swoich dzieci. Ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka” wkracza w kolejny etap. Od soboty 19 listopada można poznać rodziny, które czekają na świąteczną pomoc.

Na apel o zgłaszanie się w charakterze wolontariusza „Szlachetnej Paczki” odpowiedziało 25 osób z Sochaczewa. Są to ludzie w różnym wieku i różnych profesji. Od uczniów szkół średnich po 50-latków. Przewodzi im liderka grupy Dominika Tępczyk, która w akcji uczestniczy po raz czwarty.

Wolontariusze odwiedzili ponad 60 rodzin, z których około 40 włączyli do projektu i zdecydowali, że warto im pomóc przed nadchodzącymi świętami. Każdą z rodzin wolontariusze wizytowali w domu i wypytali o to, jakie są jej oczekiwania.

- Potrzeby są  bardzo różne. Jedni chcieliby pralkę, bo nie mają jej za co kupić, inni proszą o lodówkę, bo stara ledwo chodzi, jeszcze inni liczą na żywność, środki czystości, prezenty dla dzieci. Są też rodziny w tak trudnej sytuacji, że potrzebują właściwie wszystkiego - opowiada Dominika Tępczyk.

Rodziny, z opisem ich sytuacji i potrzeb, znalazły się w wykazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc, mogą wyszukać na stronie rejon Sochaczew, wybrać rodzinę i kliknąć, co zostanie odnotowane w systemie. Z każdym darczyńcą skontaktuje się wolontariusz przypisany do danej rodziny i pokieruje kolejnymi działaniami.

W skrócie polegają one na tym, że 10 grudnia dary powinny trafić do magazynu, zlokalizowanego w LO im. Chopina. Największa praca odbywać się będzie właśnie w weekend 10-11 grudnia. Najpierw przyjmowanie darów, a później rozwożenie ich do wytypowanych rodzin na terenie Sochaczewa i okolic. Tradycyjnie więc osoby posiadające większe samochody proszone są o kontakt z liderką grupy, do której można pisać na adres: dominika.tepczyk@gmail.com.

- Jestem bardzo wdzięczna naszemu liceum, które już drugi rok aktywnie włącza się w akcję. Dostajemy do dyspozycji salę gimnastyczną, pomoc uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Wierzę, że transport też się znajdzie, tak jak zawsze znajdują się ludzie dobrej woli - mówi Dominika.

Warto dodać, że druga silna ekipa „Szlachetnej Paczki” działa w gminie Teresin. Tutaj trzynastu wolontariuszy dba o podarunki dla 30 wytypowanych rodzin. Można je znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl, klikając w „rejon Teresin”.

Jolanta Sosnowska

A A A
26.11.2016
godz.14:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość