przejdź do Sochaczew.pl
176438 odwiedzin
Podatki na 2017 rok w dół

14 listopada odbędzie się sesja Rady Miasta w czasie której ustalone zostaną stawki podatków lokalnych na 2017 rok. Jedne spadną, inne piąty rok z rzędu pozostaną na tym samym poziomie.

Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że podatki od nieruchomości spadną średnio o 0,9 proc., a zyskają na tym m.in. organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. W 2017 roku do 2,98 zł/m2 spadnie podatek od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji, z 22,86 do 22,66 zł/m2 zmniejszy się opłata od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Mniej zapłacą właściciele budynków, w których udziela się świadczeń zdrowotnych oraz organizacje pożytku publicznego.

Druga wiadomość jest dobra dla przedsiębiorców prowadzących firmy transportowe. Burmistrz zaproponuje radnym, by w przyszłym roku opłaty za autobusy, przyczepy, naczepy, ciągniki balastowe, ciężarówki i inne środki transportowe zostawić na tym samym poziomie, co w bieżącym roku. To będzie już piąty rok, w którym stawki transportowe nie zmienią się nawet o grosz. (dw)

A A A
10.11.2016
godz.13:55
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość