przejdź do Sochaczew.pl
166344 odwiedzin
Koniec remontu ronda

Na tę informację czekaliśmy od dawna – w dniu ukazania się naszej gazety oficjalnie zakończy się przebudowa ronda u zbiegu ulic Licealnej, Piłsudskiego i Towarowej.

Jak zapowiedział Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, we wtorek 11 października ze skrzyżowania znikną bariery, znaki zakazu wjazdu, a na ich miejscu pojawi się nowe, stałe oznakowanie. Tym samym zlecona przez MZDW przebudowa ronda, rozpoczęta w połowie marca, dobiegnie końca.

Remont skrzyżowania został przesądzony w czerwcu 2015 roku, gdy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na zadanie obejmujące poszerzenie 180 metrów drogi wojewódzkiej nr 705, przebudowę wąskotorowej linii kolejowej oraz rozbudowę skrzyżowania ulicy Licealnej z Piłsudskiego. Wykonawcą prac została firma SKANSKA S.A.

Jak podkreślano, rondo jest w tragicznym stanie, znajduje się w miejscu, w którym zbiega się aż pięć ulic, codziennie korzysta z niego blisko 10 tys. różnego typu pojazdów. Na przebudowę ronda przy wiadukcie i trwającą jeszcze ronda w Chodakowie MZDW wyda łącznie 7,7 mln zł.

W związku z otwarciem skrzyżowania, sochaczewski Zakład Komunikacji Miejskiej przywraca autobusy na dawne trasy. Przestaną one korzystać z objazdów ulicą Ziemowita i Traugutta od 12 października. Przy tej okazji ZKM lekko skoryguje rozkład jazdy, dlatego zachęca, by już zapoznać się ze zmianami, które opublikował na swojej stronie internetowej www.zkm.sochaczew.pl. Przypomnijmy, że wchodzą one w życie dzień po oddaniu ronda do użytku, czyli o poranku 12 października.

Tego dnia pojawią się również niewielkie zmiany w rozkładzie jazdy autobusów przejeżdżających przez most na rzece Pisi w dzielnicy Boryszew. ZKM zdecydował bowiem, że ze względu na stan techniczny przeprawy i troskę o pełne bezpieczeństwo pasażerów, na boryszewskie linie skieruje tylko mniejsze autobusy, o masie całkowitej poniżej 10 ton. Wprowadzane zmiany w rozkładzie także można znaleźć na stronie www.zkm.sochaczew.pl.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

A A A
11.10.2016
godz.08:43
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość