przejdź do Sochaczew.pl
167546 odwiedzin
W babskim gronie

Takie warsztaty spodobałyby się każdej kobiecie. Podczas dwugodzinnego spotkania z wizażystką i makijażystką Martą Żakowską uczestniczki nowego projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz stowarzyszenie „Z Sercem Do Wszystkich” przekonały się, że efektowny wygląd można osiągnąć dzięki prostym trickom.

Proszę Państwa – wraca „Kącik Rodzinny”, przedsięwzięcie, o którym wielokrotnie pisaliśmy w ubiegłych latach. Tym razem prowadzące go Ewa Leszczyńska i Adriena Chyziak zaczęły od zajęcia się urodą uczestniczek. „Jak cię widzą, tak cię piszą” - powiedzenie powtarzane jeszcze przez nasze babcie, nie traci na aktualności. Od tego, jak wyglądamy, zależy to, jak podchodzą do nas inni. Tzw. pierwsze wrażenie ma znaczenie nie tylko podczas codziennych relacji międzyludzkich, ale też, gdy szukamy pracy bądź załatwiamy istotną dla nas sprawę. Jak zwykle „Kącik” skierowany jest do matek z małymi dziećmi. - Niezmiennie zachęcamy je do wyjścia z domu, spotykania się we własnym gronie a także rozwijania się i poszerzania wiedzy – mówi Ewa Leszczyńska.

Tematy poruszane podczas tegorocznych spotkań będą bardzo różne. Od zupełnie poważnych, po typowo „babskie”. Co ważne, do „Kącika” przyjść można z dziećmi. Opiekę nad nimi zapewnia piątka wolontariuszy MOPS.

O tym, jak wyeksponować swoje atuty, mówiła we wtorek 23 sierpnia Marta Żakowska z sochaczewskiego salonu piękności „Hollywood Star”. Wizażystka wykonała na jednej z uczestniczek klasyczny makijaż upiększający, a więc eksponujący naturalne walory urody. Jak mówiła, obecnie odchodzi się od dość agresywnego konturowania twarzy, które potrafiło niemal zmienić rysy. Obecnie stawia się na rozświetlacze i produkty mniej „inwazyjne”.

– Oczywiście możemy poświęcić czas i wykonturować sobie twarz uzyskując efekt niczym z Instagrama. Co z tego, jeżeli po obudzeniu się wyglądamy jak kompletnie inna osoba – mówiła Marta Żakowska. -  Obecnie stawia się na lżejsze makijaże. Jeżeli nie mamy problemów z cerą wystarczy krem typu BB. Lepiej mieć kilka dobrych produktów, niż mnóstwo źle dobranych kolorystycznie i niskiej jakości. Jeżeli nie jesteśmy profesjonalnymi makijażystkami, nie potrzebujemy też mnóstwa pędzli.

Panie dowiedziały się np. jak malować opadające powieki, maskować cienie pod oczami, wypełniać brwi,  także jakie cuda zdziałać można dzięki zwykłym patyczkom kosmetycznym. Z panią Martą będzie można spotkać się jeszcze podczas warsztatów poświęconych pielęgnacji skóry, o których terminie poinformujemy. Oprócz tego w planach są m.in. spotkania z ginekologiem, farmaceutą, dermokosmetyczką, pediatrą, położną. Łącznie zaplanowano ich aż dziesięć. Organizowane będą do listopada. Osoby zainteresowane udziałem powinny kontaktować się z pracownikiem socjalnym Adrieną Chyziak w pok. 204 lub doradcą rodzinnym Ewą Leszczyńską od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Z MOPS kontaktować można się telefonicznie: (46) 86 314 81.

Już w najbliższy wtorek 30 sierpnia o godz. 16 w „Fabryce Formy Centrum Rekreacji” Anny Baśkiewicz odbędą się darmowe zajęcia fitness (należy wziąć ze sobą strój sportowy). Nasza redakcja będzie śledzić przebieg tego projektu.

Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sochaczewie

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

A A A
01.09.2016
godz.11:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość