przejdź do Sochaczew.pl
177955 odwiedzin
1,5 mln za drogi

Marszałek województwa ogłosił listę ponad 50 projektów drogowych, za realizację których samorządy otrzymają częściowy zwrot poniesionych wydatków. Sochaczew ubiegał się w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Projektów Unijnych o refundację kosztów związanych z remontem ulic Traugutta i Warszawskiej prowadzonych w latach 2008-2011. Zrobił to na tyle skutecznie, że marszałek przekaże na konto miasta 1.570.000 zł. 

- Dzięki tym środkom do budżetu możemy wpisać nowe zadania, jak choćby wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Warszawskiej, na odcinku od ulicy Żytniej do ronda. Nie musimy szukać pieniędzy na wkład własny do projektu odwodnienia skarpy przy ul. Kolejowej czy termomodernizację gmachu SCK w Boryszewie. Wszystkie te zadania mają być rozpoczęte i zakończone w 2016 roku. Nie przejadamy refundacji, ale zasilamy nią inne inwestycje - mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Dodajmy, że to kolejna w tym roku duża dotacja pozyskana przez ratusz, a od stycznia burmistrz podpisał aż 10 umów na kwotę prawie 17 mln złotych. Największe dotacje pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (przyznane 10 mln na wzmocnienie skarpy przy ul. Traugutta), rządowego programu remontu dróg (3 mln na most i ul. Płocką), odwodnienie skarpy i budowę kanalizacji deszczowej w ul. Kolejowej (1,5 mln).

Mniejsze, ale równie ważne projekty współfinansowane z zewnątrz, to remont piwnic SCK Boryszew (380 tys. wsparcia z ministerstwa kultury) i modernizacja wystawy stałej o polu bitwy 1939 roku (40 tys. dla muzeum z ministerstwa kultury). Warto też wspomnieć o 19 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na koordynowaną przez ratusz akcję usuwania azbestu z prywatnych domów i garaży.

- Nie spoczywamy na laurach i przygotowujemy kolejne aplikacje. Złożyliśmy wnioski o dotację na budowę muszli koncertowej i widowni na podzamczu, gdzie oczekujemy wsparcia na poziomie 3,5 mln zł, oraz na termomodernizację hali sportowej w Chodakowie i dwóch budynków SCK. W wakacje ZWiK składa swój wniosek o wsparcie na budowę wodociągu i kanalizacji w rejonie ulic Kraszewskiego - Langiewicza - Kochanowskiego oraz sieci sanitarnej w ulicach Księcia Janusza, Towarowej i Załamanej - wylicza Piotr Osiecki. (dw)

A A A
05.07.2016
godz.08:58
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość