przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
Góra Błogosławieństw dla Sochaczewa

W czwartkowy wieczór kolejny raz zagrała i zaśpiewała Góra Błogosławieństw. Malowniczy koncert w ruinach zamku stał się podsumowaniem święta Bożego Ciała.

Kolejny raz artyści pokazali, że chwalić Pana można na wiele sposobów. Jednym z nich jest muzyka. Przed publicznością wystąpili amatorzy i profesjonaliści, osóby w różnym wieku, różnych zawodów oraz o odmiennych doświadczeniach. Łączyła ich jednak głęboka wiara i chęć przekazania jej innym.

Całością „dowodziła” jak zwykle Marta Niemira. Popis swoich wokalnych umiejętności dała ponownie Monika Rychwalska, pokazując, że nie ma chyba stylu muzycznego, w którym nie potrafiłaby się odnaleźć. Fragmenty „Dzienniczka” św. Faustyny czytał Stanisław Dziekoński. Z sochaczewianami spotkała się też młodzież z Włoch, która zatrzymała się w naszej diecezji w oczekiwaniu na zbliżajace się Światowe Dni Młodzieży.

Góra Błogosławieństw to z pewnością unikalny projekt, który doczekał się już wiernej publiczności. Dla osób wierzących udział w nim pozwala w trochę inny niż zazwyczaj sposób przeżywać swoją religijność. Dla wszystkich zaś jest wydarzeniem muzycznym i estetycznym, które szkoda było by pominąć. (ap)

A A A
29.05.2016
godz.10:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość