przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
Rozpoczęła się internetowa walka

Przed nami gorący czas dla internautów, bo niemal w jednym czasie Sochaczew powalczy aż o dwa projekty – siłownię zewnętrzną dla osiedla Malesin oraz o drugie podwórko Nivea. Wszyscy możemy się włączyć w akcję.

Przed rokiem Urząd Miejski zgłosił się do konkursu Podwórko Nivea i dzięki wielkiemu zaangażowaniu szkół, bibliotek, placówek pomocy społecznej i setek sochaczewian wspierających ten pomysł, na osiedlu przy ul. Żwirki i Wigury mamy piękny plac zabaw. Urząd Miejski miał przy tym przedsięwzięciu znaczny wkład finansowy w wysokości 35 tysięcy złotych. Należy przypomnieć, że dzięki staraniom ratusza na terenie przeznaczonym pod podwórko Nivea przeprowadzono szereg prac - wyrównano teren, wykarczowano krzaki, powstało nowe ogrodzenie i ławki, zdemontowano stare krawężniki i chodniki, w miejsce których położono nowe obrzeża i kostkę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pieniądze znajdą się też na przygotowanie terenu pod siłownię Nestle.

Jak już informowaliśmy, koncern Nestle, świętujący 150 rocznicę powstania, postanowił uczcić swój jubileusz budową 16 siłowni na świeżym powietrzu. Miasto zgłosiło już chęć udziału w rywalizacji i wskazało, że nasza siłownia ma stanąć na placu zabaw przy ul. Kozubowskiego. Z każdym rokiem ten teren się zmienia, przybywa urządzeń zabawowych, mieszkańcy chcą tam urządzać sąsiedzkie spotkania integracyjne, mini festyny. W tym rejonie miasta to jedyne takie miejsce, dlatego burmistrz zaproponował, aby w konkursie Nestle powalczyć właśnie o doposażenie malesińskiego ogródka.

- Gdy jesienią spotkałem się z mieszkańcami, wiele razy padała deklaracja – sami zadbamy o ożywienie placu zabaw, niech miasto zamontuje tam więcej urządzeń, dodatkowe ławki, może ogrodzenie, a my zrobimy resztę. Cieszę się, że mieszkańcy chcą wyjść z domów, zrobić coś wspólnie dla siebie i swoich dzieci, poznać się z sąsiadami. Należy to dostrzec i docenić, dlatego firmie Nestle zaproponowaliśmy właśnie to osiedle – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Nestleporusza.pl
Tego typu konkursy internetowe cieszą się wielkim zainteresowaniem, dlatego firmie Nestle, podobnie jak w minionym roku Nivea, nie udało się uniknąć wpadki. Głosowanie miało ruszył o północy 5 kwietnia, tymczasem strona www.nestleporusza.pl „zakorkowała” się, bo nie była w stanie obsłużyć tak dużego ruchu w sieci. Z problemami informatycy poradzili sobie dopiero 10 kwietnia i od tego dnia, pod adresem www.nestleporusza.pl/glosowanie/sochaczew, już bez przeszkód można codziennym klikaniem wpierać sochaczewski projekt. Teraz trzeba zebrać siły i każdego dnia, aż do 6 lipca, walczyć z konkurencją o jedną z szesnastu projektowanych siłowni. Każdy zainteresowany może oddać jeden głos dziennie, przez cały czas trwania konkursu. To wyzwanie dla szkół, bibliotek, świetlic, by codziennie uczniowie poświęcili minutę na oddanie głosu, ale też tysięcy sochaczewian mających w pracy i domu dostęp do komputera. Na szczęście głosowanie nie jest trudne i zajmuje tylko chwilę.

Jak podkreśla burmistrz, liczy na głosy nie tylko mieszkańców Malesina, ale zaangażowanie całego miasta. Gorąco zachęca do głosowania, by kolejny raz udowodnić, że potrafimy się zmobilizować i pokazać Sochaczew z jak najlepszej strony.

Jeszcze raz NIVEA
Ratusz otrzymał także zaproszenie do udziału w kolejnej edycji projektu Podwórko Nivea polegającym na budowie 40 placów zabaw w tych lokalizacjach, które zdobędą najwięcej głosów internautów. W skutecznej walce o zabawki Sochaczew ma już dobre doświadczenia. 3 października 2015 roku w dzielnicy Boryszew przy ul. Żwirki i Wigury otwarto jedno z podwórek ufundowanych przez markę Nivea. Na ten projekt przez dwa miesiące oddano 69,2 tys. głosów, co pozwoliło zająć drugie miejsce w kraju. Miasto chce ponownie powalczyć o podwórko, które tym razem ma stanąć na ogrodzonym i monitorowanym całodobowo terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Wybraliśmy już konkretne miejsce, to działka obok hali sportowej przy ul. Kusocińskiego, gdzie znajduje się już siłownia zewnętrzna, ale jest jeszcze dość miejsca na huśtawki. Podwórko ma być otwarte dla wszystkich i dostępne przez cały tydzień, aż do zmroku. Uzupełniłoby ofertę MOSiR-u, pozwoliło na jeszcze bardziej rodzinną rekreację. Rodzice i dziadkowie korzystaliby z siłowni, a dzieci pod ich okiem z zabawek – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Plac ma zawierać: multi zestaw do wspinaczki, zjeżdżalnię z tunelem, piaskownicę z daszkiem, huśtawkę ważkę, kiwak dwuosobowy, skakankę, grę w klasy, huśtawkę wahadłową podwójną, karuzelę z siedziskami, huśtawkę bocianie gniazdo, ławki i stojak rowerowy. Ekipy wskazane przez koncern kosmetyczny zamontują zabawki jeszcze w tym roku. Głosowanie będzie przeprowadzone w dwóch etapach – między 5 maja a 2 czerwca wybranych zostanie dwadzieścia, a między 3 a 30 czerwca kolejne 20 placów.

- Zwycięstwo w konkursie zależy wyłącznie od nas samych, mieszkańców, bo o sukcesie zdecyduje liczba oddanych na daną lokalizację głosów. Tak jak w minionym roku każdego dnia będzie można oddać jeden głos. Gdybyśmy przez miesiąc każdy dzień pracy rozpoczynali od wejścia na stronę internetową konkursu, jesienią, w okolicy basenu, powstanie wyjątkowe miejsce do zabaw – zachęca burmistrz.

Jeśli wspólnymi siłami uda się wygrać z konkurentami, miasto zadba o przygotowanie terenów pod plac zabaw i siłownię, jeśli trzeba także ogrodzenie i zabezpieczenie podarowanych urządzeń. Ratusz zapewni też promocję obydwu projektom, plakaty, ulotki. Reszta będzie jednak w rękach mieszkańców, bo o sukcesie zadecyduje liczba oddanych za pośrednictwem internetu głosów.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

A A A
13.04.2016
godz.15:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość