przejdź do Sochaczew.pl
166346 odwiedzin
Chodakowska i Trojanowska już w przyszłym roku

Sochaczewscy radni zgodzili się na wydzielenie z budżetu kwoty 100 tys. zł, za którą wykonana będzie dokumentacja przebudowy ul. Chodakowskiej. Miasto zapłaci za projekty i kosztorysy, a potem przekaże komplet materiałów właścicielowi tej drogi, czyli Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Z kolei powiatowi miasto sfinansuje połowę kosztów wykonania projektu przebudowy ul. Trojanowskiej.

100 tys. zł na Chodakową to wkład własny naszego samorządu do projektu wartego kilka milionów złotych. MZDW planuje kompleksowy remont obejmujący wymianę chodników, asfaltu i utworzenie ścieżki rowerowej. Ekipy zajmą się drogą na całej długości, tj. od ronda Jana Pawła II aż do budowanego teraz ronda u zbiegu Wyszogrodzkiej i Kolejowej.

- MZDW jest gotowy do współpracy, ale oczekuje pomocy ze strony miasta i uzyska ją. Liczę, że 100 tys. zł z naszego budżetu przesądzi o wpisaniu Chodakowskiej na listę zadań do realizacji i w 2017 ekipy  wejdą na plac budowy – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Radni zgodzili się też wesprzeć powiat w jego staraniach o kompleksowy remont ulicy Trojanowskiej. Z miejskiego budżetu wydzielili 57.528 zł, a to połowa kosztów wykonania dokumentacji pełnego remontu jednej z najbardziej zniszczonych dróg na terenie Sochaczewa. Jak już informowaliśmy, starosta Gonta chce na Trojanowskiej wymienić asfalt, chodniki i wyznaczyć ścieżkę rowerową łączącą się z nową ścieżką w ulicy Staszica. Prace muszą być wykonane w jednym roku.

- W 2014 roku pomogliśmy starostwu w pozyskaniu dotacji na remont ulicy Staszica, w 2015 powiat odwdzięczył się przystępując z nami do remontu mostu na Bzurze, a teraz ratusz wesprze panią starostę w staraniach o kilkumilionową dotację na ul. Trojanowską. Znacznie większe szanse na dofinansowanie z rządowego „Programu rozwoju infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” mają projekty składane przez kilku partnerów i nasz przykład to potwierdza. Wspólne wnioski zyskują uznanie komisji. Ostatnio na remont mostu, części ul. Płockiej i skrzyżowania Płockiej z Gawłowską otrzymaliśmy 3 mln złotych dotacji – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Trojanowska zostanie przebudowana na całej długości, od al. 600-lecia do granicy miasta. Obydwie inwestycje planowane przez MZDW oraz powiat mają być prowadzone w 2017 roku.

Piotr Kierzkowski
piotr.kierzkowski@sochaczew.pl

A A A
31.03.2016
godz.08:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość