przejdź do Sochaczew.pl
175604 odwiedzin
10. stycznia ponownie zagra orkiestra wielkich serc

Przed nami 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia około 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie kwestować na ulice polskich miast. 

Jak co roku działać będą również dwa sztaby w Sochaczewie – w hufcu ZHP oraz w Gimnazjum nr 2. Na terenie miasta i powiatu zbiórkę prowadzić będzie ok. 300 wolontariuszy. Więcej o wydarzeniach w naszym mieście w ramach 24. finału poinformujemy w kolejnym wydaniu gazety, 5 stycznia. A tymczasem kilka słów o samym finale.

Jego tegoroczne hasło to „Mierzmy wysoko!”. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Fundacja WOŚP w trakcie swojej działalności wspierała pediatrię trzykrotnie. Podczas 11. i 12. finału, odpowiednio w 2003 i 2004 roku. Następnie, po wieloletniej przerwie, WOŚP wróciła do pediatrii w zeszłorocznym 23. finale. Z kolei wspieranie szpitalnych oddziałów geriatrycznych rozpoczęto w 2013 roku. W pierwszej kolejności podjęto się kompletnej wymiany najbardziej podstawowego sprzętu na tego typu oddziałach. Potrzeby są jednak znacznie większe i w tym roku zbiórka na ten cel będzie kontynuowana.

Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny, wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych finałach. (mf)

A A A
25.12.2015
godz.12:00
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość