przejdź do Sochaczew.pl
154043 odwiedzin
W końcu wygrali

W niedzielę 22 listopada na stadionie przy ul. Warszawskiej Orkan Sochaczew, w zaległej V kolejce Ekstraligi Rugby, pokonał beniaminka – Skrę Warszawa 23:19.

Sochaczewscy rugbiści otworzyli wynik spotkania w 11. minucie. Po dobrze zagranej akcji przyłożył Damian Paluch. Goście realizujący prostą taktykę, doprowadzili do przyłożenia i udanie podwyższyli. W 32. minucie Tomasz Gasik urwał się rywalom i, po ponad 40-metrowym rajdzie, otworzył kolegom z zespołu drogę do pola punktowego. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Michała Kępy, który zdobył pięć oczek. Chwilę później Skra zdobyła drugie przyłożenie. W ostatniej akcji przed przerwą Tomasz Gasik wykorzystał karnego i po pierwszych 40 minutach Orkan prowadził jednym punktem – 13:12.

Był to mecz błędów. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza prowokowały do wielu strat. Najboleśniejsza z nich miała miejsce dwie minuty po przerwie. Mateuszowi Plichcie, tuż przed polem punktowym, wypadła piłka z rąk. Zawodnik Skry ją złapał i przyłożył. Po celnym kopie między słupy Orkan przegrywał 13:19.

Było to także spotkanie nerwów, w którym awantura wisiała w powietrzu. Pierwsze pozasportowe przepychanki miały miejsce już w pierwszej części spotkania. Do „złapania się” zawodników doszło w 57. minucie. Sędzia uspokoił jednak gorące głowy rugbistów. Nikt nie zobaczył kartki; zakończyło się upomnieniami.

W 60. minucie, po karnym, piłka trafiła na aut blisko słupów bronionych przez Skrę. Sochaczewianie wygrali stały fragment gry i formacją maula wepchnęli Kamila Kościelewskiego na pole punktowe. Kolejny raz podwyższył Gasik, który później dołożył jeszcze trzy oczka z rzutu karnego. Orkan na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadził 23:19.

Końcówka meczu to heroiczna obrona Orkana. Naszym rugbistom udało się m.in. przejąć piłkę dosłownie 10 cm przed linią pola punktowego i skasować akcję warszawiaków. Dali się też sprowokować. Żółte kartki ujrzeli Dawid Plichta i Mateusz Popiołek.

Sędzia doliczył aż siedem minut. Skra nie zdołała jednak zmienić już wyniku i Orkan ostatecznie wygrał bardzo ważny mecz.

W najbliższą niedzielę 29 listopada, o godz. 13.00, Orkana zagra w Sochaczewie zaległe spotkanie z Lechią Gdańsk.

RC Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 23:19 (13:12)
punkty: Tomasz Gasik (8), Michał Kępa (5), Kamil Kościelewski (5), Damian Paluch (5).
skład: Syperek (65’ Szałaj), Dobrowolski, Zatorski (41’ Gadomski), Bryszewski (41’ Markiewicz), Kościelewski, Malesa (65’ Śmielak), Paluch, Niemyjski (70’ Grochocki), D. Plichta, Kępa, M. Plichta, Wielgosz, Gasik, Popiołek, Stencel.