przejdź do Sochaczew.pl
161096 odwiedzin
Kolejne dwie porażki

Rugbiści Orkana zaliczają trudny sezon. Po siedmiu kolejkach Ekstraligi bilans sochaczewskiej drużyny to zaledwie jedno zwycięstwo i sześć porażek, w tym jedna przegrana w bardzo złym stylu, która miała miejsce w Gdyni.

Kolejny raz rugbistów Orkana Sochaczew dopadła „choroba morska”. Na sobotni (3.10) mecz do Gdyni pojechało zaledwie dwunastu (!!!) zawodników. Jak można było się spodziewać zakończyło się to pogromem. Honorowe punkty dla Orkana zdobył w pierwszej połowie Michał Kępa. Słowa uznania należą się dla tych, którzy nie „wymiękli” i mimo wszystko wybiegli na murawę. Do Gdyni pojechali: Dawid Janasz, Damian Paluch, Kamil Palasik, Artur Grochocki, Tomasz Markiewicz, Jakub Budnik, Mateusz Popiołek, Dawid Plichta, Michał Kępa, Jakub Młyńczak, Filip Wielgosz, Mateusz Plichta.
Arka Gdynia – RC Orkan Sochaczew 124:7 (63:7)
punkty: Kępa (7)

W niedzielnym (11.10) meczu z Budowlanymi Łódź zawodnicy Bogdana Wróbla wyszli na boisko mocno zmotywowani. Od początku spotkania to jednak goście przejęli inicjatywę. Już w 7. minucie po przyłożeniu i skutecznym podwyższeniu, ekipa z miasta włókniarzy prowadziła 7:0. Mieli też dogodną okazję do podwyższenia wyniku. W 18. minucie, po nieprzepisowej szarży, Tomasz Gasik  otrzymał żółtą kartkę i Orkan był zmuszony grać 10 minut w osłabieniu.

Jednakże to sochaczewianie punktowali do przerwy. W 25. minucie karnego wykorzystał Michał Kępa, a na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, kopnięciem z ponad 40 metrów, kolejne trzy oczka dołożył Tomasz Gasik.

Mimo iż nasi w drugiej części spotkania grali z wiatrem, nie wykorzystali sprzyjających warunków. Budowlani trzy razy zawędrowali z piłką na pole punktowe Orkana. Jedyna zdobycz punktowa sochaczewian, którą zaliczyli w drugiej połowie, to celny karny wykonany w 48 minucie, ponownie przez Tomasza Gasika.
RC Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 9:24 (6:7)
punkty: Gasik (6), Kępa (3)