przejdź do Sochaczew.pl
166346 odwiedzin
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz charytatywnie

23 września odbył się koncert charytatywny, który, jak co roku, organizuje Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera przy współpracy Sochaczewskiego Centrum Kultury. Koncert połączony był ze zbiórką pieniędzy na rzecz Fundacji.

Choroba Alzheimera dotyka co czterdziestą rodzinę w Polsce. To ponad 350 tys. osób. Widzowie, którzy przybyli na koncert, mogli wysłuchać rozmowy Anny Sobkowicz-Folle z prezes FPOzChA, Krystyną Mikołańczyk. Był to wstęp do koncertu. Słuchacze dowiedzieli się, czemu ośrodki takie jak  Zyzio, czyli dom dziennego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera działa w pobliskim Kuznocinie, są potrzebne.

Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza wzruszał i rozbawiał do łez. Piosenki znane i lubiane przez sochaczewian połączyły licznie przybyłych widzów. Wszyscy zgodnie i w rytm klaskali, gdy Alicja Majewska śpiewała „Odkryjemy miłość nieznaną” i wspólnie z Włodzimierzem Korczem stworzyli chórek tylko po to, by na zakończenie wzruszyć się przy słowach „jeszcze się tam żagiel bieli”. Za tę muzykę płynącą prosto z serc, artyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

Z prowadzonej podczas koncertu akcji charytatywnej na konto Fundacji wpłynęło 6970 zł. Na tę kwotę składa się sprzedaż cegiełek i fantów oraz wpływy z biletów.

Sebastian Stępień

A A A
01.10.2015
godz.08:36
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość