przejdź do Sochaczew.pl
176436 odwiedzin
Bezpłatne przeglądy dentystyczne z Wiewiórką Julią

W podstawówkach nr 2, 3, 4 i Zespole Szkół dentyści współpracujący z Fundacją Wiewiórki Julii kontynuują rozpoczęte 23 maja tego roku kontrole stanu uzębienia uczniów.

Urzęd Miasta w Sochaczewie nawiązał współpracę z Fundacją Wiewiórki Julii. W jej wyniku zaplanowano wspólną realizacją projektu profilaktyczno-edukacyjnego w postaci „kontroli uśmiechu” i wykonania bezpłatnych przeglądów dentystycznych wśród dzieci uczęszczających do szkół podstawowych w mieście.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Dotychczas do programu zgłoszonych zostało prawie 1000 uczniów z klas 0-6. W szkołach podstawowych nr 2 i 3 stomatolodzy fundacji przebadali już ponad 180 dzieci, a w kolejce czeka kolejnych 200. W SP4 kontrolę uśmiechu przeszło już blisko 280 dzieciaków, przebadanych zostanie jeszcze 160. W Zespole Szkół w Chodakowie po kontroli jest już 110 uczniów.

- Bezpłatne przeglądy dentystyczne pełnią istotną rolę w edukacji dzieci, mają na celu budowę postaw prozdrowotnych.  Uczą, jak ważna jest higiena, oswajają z wizytą w gabinecie stomatologicznym przekonują, że spotkanie z dentystą nie musi wiązać się z bólem i stresem. Badania naukowe wskazują, że prawidłowa higiena i profilaktyka są podstawowymi czynnikami wpływającymi na stan uzębienia w wieku dziecięcym, co przekłada się na późniejszy stan uzębienia stałego, dlatego zdecydowaliśmy się na realizację akcji profilaktyczno – edukacyjnej w miejskich szkołach podstawowych – powiedziała nam Joanna Kamińska, naczelnik wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia w urzędzie miasta.

Akcja przeprowadzana jest bezpłatnie. Miasto udostępnia tylko gabinety lekarskie w szkołach, na terenie których odbywają się badania. W tym roku szkolnym, po badaniach, dzieciaki otrzymują od Wiewiórki Julii pastę do zębów w prezencie. Akcja będzie kontynuowana w październiku. (s)

A A A
01.10.2015
godz.08:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość