przejdź do Sochaczew.pl
167544 odwiedzin
Program Dni Sochaczewa

Publikujemy szczegółowy program Dni Sochaczewa. Z nami na pewno nie przegapisz interesujących Cię wydarzeń. Ponadto w najnowszym wydaniu papierowym można zdobyć rozpis w formie efektownej wycinanki.

12 czerwca – piątek

Plac Kościuszki
16.00 – uroczyste wciągnięcie flagi miasta na maszt

Wzgórze Zamkowe, ul. Podzamcze 1
17:00 – Uroczysta sesja Rady Miejskiej. W programie m.in. wystąpienie przewodniczącego RM, burmistrza, wręczenie medali okolicznościowych z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego  oraz koncert w wykonaniu sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej ,,Camerata Mazovia” pod kierunkiem Artura Komorowskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie, ul. 1 Maja 21
11:00 – Otwarcie wystawy pt. „Samorządowcy w karykaturze Sławomira    Burzyńskiego”

Klub Nauczyciela, ul. Hanki Sawickiej 5
10:00 – Wystawa „Tradycje szachowe”
11:00 – Warsztaty origami dla dzieci i młodzieży

13 czerwca – sobota

Zespół Szkół w Sochaczewie, ul. Chopina 99
9:00 – 12:00 – VI Bieg Chopina

Stadion MOSiR w Chodakowie, ul. Chopina 101
11:00 – mecz piłki nożnej trampkarzy: AP Sochaczew – Amator Maszewo
13:00 – siłownie zewnętrzne, I Mistrzostwa Sochaczewa w Podciąganiu na Drążku i Pompkach

Stadion MOSiR ul. Warszawska 80
11:00 – mecz piłki nożnej: Orkan – Olimpia
13:30 – mecz piłki nożnej: Orkan – Ciułkowo
16:30 – Olimpiada Samorządowców – Gry i zabawy na wesoło

Stadion MOSiR ul. Warszawska 80 – S C E N A
13:30 – 16:00 – Występy dzieci ze szkół    i przedszkoli
* Miejskie przedszkole nr 7 im. Marii Montessori
* Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima
* Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
* Niepubliczne Przedszkole „Świat Malucha”
* Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Tuptusie”
* Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole „Leśne Skrzaty”
* Miejskie Przedszkole nr 3
* Szkoła Podstawowa nr 3
* Szkoła Podstawowa nr 4
* Gimnazja nr 1, 2 i 3

16:00 – 16:30 – Carbo Dance
Szkoła Tańca Carbo Dance, jedyna szkoła hip-hopu w mieście, reprezentowana przez Annę Baśkiewicz. Klub Carbo Dance liczy blisko 100 tancerzy, którzy w tym roku nie wracali ani razu z pustymi rękoma z turniejów, zdobyli wiele medali i pucharów na ogólnopolskich zawodach w kategorii tańca jazz,  hip hop.

16:30 – 17:30 – EXTRA MOCNI
Pod nazwą EXTRA MOCNI kryje się jeden z najbardziej obiecujących debiutów polskiej sceny dance w roku 2015. Grupa składa się z trzech młodych muzyków: Piotrek Durda (Duduś)– wokal, Krzysiek Pchełka (Crazy) – perkusja, Michał Powęska (Bocian) – gitara. Mimo młodego wieku, chłopaki mają spore doświadczenie muzyczne nabyte w innym formacjach. W jeden band połączyła ich miłość do muzyki tanecznej. Ich piosenki to m.in.: „Moja Mała”, „Nie czaje Cię”, „Moja Kochana”. Dużo szumu w branży narobił ich utwór świąteczny pt. „Magia świąt (40 Volt)”.

17:30 – 18:30 – SURIEL
SURIEL, to grupa działająca od czerwca 2014 roku, tworząca muzykę z klimatu szeroko pojętego rocka z elementami punk rocka. Głównym sprawcą całego zamieszania jest Paweł „Józek” Jóźwiak – wokalista i gitarzysta zespołu, twórca muzyki i tekstów. Współwinnymi tego procederu są Leszek „Stopa” Stopczyński – basista i wokal wspierający, współtwórca zespołu „Detonator BN” oraz Paweł „Zielak” Zieliński – perkusista, grający na wszystkim co stuka, puka i grzechocze, związany wcześniej z zespołem „Pacierz”, członek grupy „L’ombelico del Mondo”. W muzyce zespołu pojawiają się ballady, jak też utwory dynamiczne.

18:30 – 20:00 – JANUSZ LASKOWSKI
Karierę piosenkarską rozpoczął w latach 60. jako wykonawca, kompozytor i aranżer. Jego piosenki są znane miłośnikom muzyki od dawna, a na koncerty przychodzą przedstawiciele kilku pokoleń. Wszyscy bawią się przy takich przebojach jak „Beata z Albatrosa”, „Żółty jesienny liść” czy słynny przebój „Kolorowe jarmarki”, za który na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1977 r. otrzymał Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności.

20:00 – 21:30 – INDIOS BRAVOS
To znana grupa grająca rock, reggae i blues. Istnieje od 1997 roku, ale regularnie koncertuje od 2002. Założycielem i liderem zespołu jest gitarzysta Piotr Banach związany poprzednio z grupą Hey. Przez ostanie siedem lat zespół zagrał ponad 300 koncertów  – również za granicą. Na scenie reggae ma ugruntowaną, mocną pozycję.

21:30 – 23:00 – ŁZY
To od 19 lat jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Każdy ich koncert to potężna dawka energii i doskonale znanych przebojów: „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Gdybyś był”, „Jestem jaka jestem”, „Niebieska sukienka”. Dotychczas ukazało się sześć albumów, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a krążek „Jesteś jaki jesteś” „pokrył się” złotem. W styczniu 2011 r. do zespołu dołączyła nowa, utalentowana wokalistka – Sara Chmiel.

14 czerwca – niedziela

Kramnice Miejskie ul. 1 Maja 21
10:00 – Otwarty turniej szachowy dla dzieci, młodzieży, mieszkańców Sochaczewa. Organizator- Klub Nauczyciela.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
Przejazd dla mieszkańców Sochaczewa – 10:00 ; 12:00 ; 14:00 – wahadło
do Chodakowa – bilety do odebrania w kasie od godziny 9.00.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
Od 9.00 do 16.00 zaprasza na kiermasz książki historycznej i do zwiedzania wystawy „25 lat samorządu miejskiego w Sochaczewie”. Ponadto w placówce odbędzie się akcja zbiórki funduszy na odbudowę armaty wz. 1897 kal. 75 mm (znajdującej się w zbiorach muzeum) i prezentacja eksponatu specjalnego: Armata wz. 1902 kal. 76,2 mm.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli
godz. 18.00 – Koncert Laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Koncert organizują Miejski Ośrodek Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie.

Stadion MOSiR w Chodakowie, ul. Chopina 101
11:00 – mecz piłki nożnej młodzików: AP Sochaczew – Amator Maszewo

Plac Kościuszki
8:30 – 12:00 – VI Zlot i Rajd Zabytkowej Motoryzacji im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego. W programie m.in. o 9.00 oficjalne otwarcie zlotu i rajdu, między 9.00 a 12.00 wystawa pojazdów zabytkowych na placu Kościuszki, między 11.00 a 15.30 – rajd po Sochaczewie i okolicach, w tym próby sprawnościowe na parkingu przy starostwie powiatowym. Po południu samochody przejadą do Dworu w Strzyżewie i pałacu w Szymanowie. W zlocie i rajdzie wezmą udział pojazdy zabytkowe, w tym militarne,  i motocykle wyprodukowane do 1981 roku.

12:30 – 14:00 – Msza w intencji miasta w kościele św. Wawrzyńca

14:00 – 15:00 – „Mazurek 25 lat samorządności” – poczęstunek dla wszystkich mieszkańców

15.00 – otwarcie wystawy „Moje miasto”. Akwarele autorstwa Włodzimierza Chilickiego

Stadion MOSiR ul. Warszawska 80
15:50 – 16:10 – J.I.M.B
J.I.M.B. (Ja i Moi Bracia) – sochaczewski zespół hip-hopowy występuje w składzie: Juras, Orzeł, Kosmita, Lodo i Osin. Znamy go m.in. z Sochaczew Hip Hop Festiwal 2012 i projektu Rap Paka Dla Dzieciaka. J.I.M.B. to charakterystyczny styl, w którym często można usłyszeć utwory o nurcie patriotycznym, takie jak J.I.M.B. & Pół Na Pół STYLE – Bzura 1939 czy Polska Walcząca.

16:10 – 17:00 – Michał Szczerbiec & Antykwariat
Zespół Antykwariat wykonuje stare przeboje muzyki gitarowej począwszy od lat 50. ubiegłego wieku. Na koncercie usłyszymy przeboje grupy The Shadows, Dire Straits, The Doors, The Ventures oraz muzykę autorską gitarzysty i wokalisty zespołu Michała Szczerbca. Zespół tworzą muzycy zawodowi oraz sesyjni w składzie: Michał Szczerbiec – śpiew, gitara prowadząca; Andrzej „Soczewa” Wilczyński – perkusja, Marek Tokarski – instrumenty klawiszowe; Tomasz Miller – gitara basowa; oraz gościnnie gitarzysta, wokalista – Kuba Gołębiowski.

17:00 – 18:00 – Deep Down Inside
Kilka tygodni temu, głównie dzięki głosom sochaczewskich fanów, Deep Down Inside zadebiutował w programie Kuby Wojewódzkiego. Zespół tworzą Weronika Basiak – wokal, Diana Lewandowska – skrzypce, Bartek Orliński – gitara, Marcin Goszczyński – bas i Radek Jaworski – perkusja. Swoją muzykę określają jako indie pop, czyli połączenie chwytliwych melodii z folkiem, jazzem i rockiem.

18:00 – 19:00 – SOLEO
Grupa Soleo to formacja grająca muzykę z gatunku dance i disco polo. Pochodzi z okolic Sochaczewa. Istnieje od 2009 roku. Wydając utwór „Słodko Słodka” zwrócili na siebie uwagę dużej rzeszy słuchaczy. Uczestnicy Programu Muzycznego DISCO STAR w POLO TV. Koncertują, nagrywają autorskie piosenki na planowaną w przyszłości płytę. Niektóre z ich utworów doczekały się  1,5-3 mln odsłon.

19:00 – 20:30 – TABU
To polski zespół grający muzykę reggae. Powstał w 2003 roku. Na początku grał covery, ale tworzył też własne utwory na debiutancką płytę, która ukazała się w 2006 roku. Dotychczas wydali trzy krążki – Jednosłowo, Salut i Endorfina. Co roku grają kilkadziesiąt koncertów nie tylko w Polsce, ale też w Czechach, na Słowacji oraz w Anglii.

20.30 – 22.00 – HAPPYSAD
Happysad to polska grupa muzyczna, wykonująca muzykę rockową. Ich styl najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Dotychczas na rynku ukazały się krążki – „Wszystko jedno”, „Podróże z i pod prąd”, „Nieprzygoda”, „Zadyszka”, „Mów mi dobrze” (złota płyta), „Ciepło/Zimno” (kolejna złota płyta), „Jakby nie było jutra”.  Mają na swym koncie wiele przebojów, w tym utwór „Zanim pójdę” utrzymujący się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie. Magazyn Teraz Rock uznał płytę „Wszystko jedno” za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

 

A A A
10.06.2015
godz.09:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość