przejdź do Sochaczew.pl
176436 odwiedzin
Szachiści walczyli o mistrzostwo miasta

W niedzielę 11 stycznia w kramnicach miejskich odbył się turniej o Mistrzostwo Sochaczewa w szachach w grze błyskawicznej. Dla wielu uczestników był to turniejowy debiut.

Na starcie stanęło prawie czterdziestu szachistów. W zawodach mogli wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry, bez ograniczenia wiekowego. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie 5 minut dla zawodnika. Sędzią głównym był propagator szachów na ziemi łowickiej Robert Chojnowski.

Na niedzielne zawody przybyło wielu rodziców i kibiców, którzy dodawali otuchy najmłodszym graczom. Organizatorem turnieju był sochaczewski Klub Nauczyciela, który od kilku lat prowadzi sekcję szachową i zrzesza miłośników tej gry, a szczególny nacisk kładzie na promowanie szachów wśród dzieci i młodzieży.

W kategorii Open pierwsze trzy miejsca zajęli mieszkańcy naszego miasta. Zwycięzcą głównym okazał się Mirosław Sarwiński, który tylko punktacją pomocniczą pokonał Stanisława Osieckiego, zaś trzeci był Marek Wawrzyn. Podium w klasyfikacji juniorów należało w całości do zawodników UKS „Pałac” Nieborów. Pierwszy był Norbert Jagura,  drugi Przemysław Łazarski, a trzeci Gabriel Jagura. Ekipa z Nieborowa tryumfowała również w klasyfikacji dziewcząt zajmując pierwsze trzy lokaty. Wygrała Natalia Sobieraj, przed Elizą Placek i Angeliką Kubiszewską.

Najlepszym zawodnikiem początkującym okazał się Maksymilian Ziemiańczyk, a najmłodszym uczestnikiem turnieju Blanka Bluczak (oboje z Sochaczewa). Puchary i nagrody pamiątkowe ufundowane przez Sławomira Sadzyńskiego i Romana Zimochockiego wręczała dyrektor Centrum Kultury Agata Kalińska, która zapowiedziała już organizację kolejnego turnieju w czerwcu przy okazji corocznych obchodów Dni Sochaczewa. (Ka)

A A A
13.01.2015
godz.09:18
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość