przejdź do Sochaczew.pl
166346 odwiedzin
Pary na medal

Uroczyste spotkanie trzynastu par obchodzących złote gody odbyło się w sobotę 4 października w Kramnicach Miejskich. Towarzyszyła mu wyjątkowa atmosfera.

Złote Gody to niezapomniane święto zarówno dla par małżeńskich jak i dla ich najbliższych. Jubilaci, którzy spotkali się w sobotnie południe w Kramnicach Miejskich nie kryli wzruszenia i zadowolenia, iż uroczystość ta została przygotowana z myślą o nich.

– Nieprzypadkowo widzimy się w miejscu tak reprezentacyjnym, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości w naszym mieście. Dziś spotykamy się z mieszkańcami Sochaczewa, którzy pół wieku temu zawarli związek małżeński. W dzisiejszych czasach, gdzie trwałość rodziny jest zagrożona, a wręcz niemodna, to państwo jesteście przykładem, który nas wszystkich napawa szacunkiem. Zawarliście swoje związki w niełatwych czasach, nie kierując się rachunkiem ekonomicznym, lecz miłością i zaufaniem. I do dziś dajecie młodemu pokoleniu piękny przykład jak żyć – mówił podczas spotkania burmistrz Piotr Osiecki.

Kulminacyjnym punktem jubileuszu było uhonorowanie par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Piotr Osiecki. Jubilaci otrzymali także listy gratulacyjne oraz kwiaty. Słowa uznania i życzenia długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu dostojnym jubilatów złożyła też kierownik sochaczewskiego USC Krystyna Hałubek.

Zwieńczeniem spotkania było odśpiewanie „stu lat” i wzniesienie toastu za zdrowie świętujących par. O oprawę muzyczną w tym wyjątkowym dniu zadbali absolwenci sochaczewskiej szkoły muzycznej – Marta Niemira i Paweł Dałkiewicz.

Pary, które świętowały jubileusz:

Halina i Edward Bąbała, Daniela i Jan Jachowicz, Jadwiga i Bolesław Kowalscy, Cecylia i Tadeusz Kmiecik, Alina i Jan Mirkiewicz, Zofia i Czesław Olbrychowscy, Bogumiła i Piotr Ostromęccy, Maria i Kazimierz Pierzchalscy, Teresa i Bolesław Piaseccy, Lucyna i Hieronim Sołtysiak (jubileusz 60-lecia), Helena i Józef Stypka (56. rocznica ślubu), Krystyna i Tadeusz Walczak, Teresa i Tadeusz Wacławek.

Katarzyna Łażewska 

A A A
08.10.2014
godz.11:50
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość