92777 odwiedzin
 
 
Rozpoczęcie Sezonu Retro 2012


W ostatnią sobotę po  raz pierwszy  sochaczewska ciuchcia przemierzyła trasę do Wilczy Tułowskich. W ten sposób podtrzymana została wieloletnia tradycja inauguracji „Sezonu Retro”. W tym roku było wyjątkowo. Sprawiły to zapewnione przez organizatorów liczne  atrakcje oraz nowy wygląd osady puszczańskiej.

Pierwsza nowość czekała na gości jeszcze na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej. Po pokazie taboru w ruchu nastąpiło odsłonięcie nowego nabytku placówki. Stanowi go zabytkowy elektrowóz marki Siemens. Jego wygląd oraz kolorystyka niewiele ma wspólnego z klasyczną „ciuchcią”, dlatego też był chętnie zwiedzany i fotografowany. Było to jednak zaledwie preludium dalszych atrakcji.

Następnie miał miejsce przejazd „Pociągiem Retro” do Wilczy Tułowskich. Na miejscu goście udali się do Osady Puszczańskiej PTTK. Nie było tam śladu popod niszczonych drewnianych stolikach i ławkach. Nad brzegiem rzeki Łasicy wybudowano mogący pomieścić 250 osób pawilon. Dla zebranych na ludową nutę zagrała Kapela Mazowiecka. Oprócz poczęstunku popływać można było kajakiem, przejechać się bryczką albo postrzelać w paintball. Możliwości było tak wiele, że wręcz  brakowało czasu by w pełni skorzystać z wszystkich atrakcji.

(AP)

A A A
07-05-2012
godz.12:35
 
 
kategorie galerii
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie