przejdź do Sochaczew.pl
95172 odwiedzin
Bądźmy Selektywni

200 autorów prac konkursowych oznacza duże zamieszanie. Najpierw trudno nam było zdecydować się, które z nich są najlepsze. Ostatecznie przyznaliśmy 40 nagród i wyróżnień. Kiedy już spotkaliśmy się na pokonkursowej wystawie w Urzędzie Miejskim, nasze „selektywne” dzieciaki dosłownie zatrzęsły ratuszem.

Każdy z autorów miał pokazać, dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci. Uczestnicy mogli skupić się na negatywnych skutkach zaśmiecania otoczenia, w którym żyjemy, ale także pozytywnych stronach gospodarowania odpadami. Wielu z nich zdecydowało się na użycie materiałów podlegających segregacji. Musieliśmy ocenić prace wykonane przez dzieci i młodzież z różnych grup wiekowych i w różnych technikach. Powstały barwne przestrzenne konstrukcje, obrazy i kolaże, a nawet „recyklingowe” roboty, żyrafa i pociąg. Autorzy wykazali się tak dużą kreatywnością, że wyłonienie najlepszych okazało się zadaniem wyjątkowo trudnym. Stąd też, oprócz nagród głównych, pojawiła się długa lista wyróżnionych. Równie ciężko było wybrać prace, które pojawiły się na ekspozycji. Aby pokazać wszystkie, wystawa musiałaby odbyć się chyba w hali MOSiR.

W ostatnią środę wszyscy spotkaliśmy się na pokonkursowej wystawie w mieszczącej się na parterze Urzędu Miejskiego galerii „Most”. Bezsprzecznymi gwiazdami tego wydarzenia były przedszkolaki. Pomimo, że wiele z nich pierwszy raz odwiedziło ratusz, bez skrępowania dyskutowały z burmistrzem Piotrem Osieckim, chętnie robiły sobie zdjęcia, a w końcu próbowały „cichaczem” rozpakować nagrody.

Otwarcie wystawy „Bądźmy selektywni” przejdzie do historii jako najbardziej głośne i tłumne w historii galerii „Most”. Jednocześnie też jako najsympatyczniejsze. Chyba nikt nie potrafi bardziej cieszyć się z nagród, jak dzieciaki.

Zachęcamy do odwiedzenia ekspozycji. Można ją oglądać na parterze ratusza do 25 maja. Jest czynna w godzinach pracy urzędu.

Agnieszka Poryszewska

 

Przyznanie tak wielu nagród i wyróżnień nie byłoby możliwe bez wsparcia licznych sponsorów. Redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” serdecznie dziękuje: burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu, wiceburmistrzowi Stanisławowi Wachowskiemu, wiceburmistrzowi Markowi Fergińskiemu, przewodniczącej rady miasta Jolancie Goncie, naczelnikowi wydziału promocji i aktywizacji UM Robertowi Małolepszemu, naczelnikowi wydziału edukacji UM Beacie Okrasce-Ćwiek, kierownikowi referatu ochrony środowiska UM Agnieszce Tomaszewskiej, kierownikowi referatu kultury, sportu i organizacji  pozarządowych Agacie Kalińskiej, prezesowi Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Stanisławowi Grażce, dyrektorowi Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Tomaszowi Myślińskiemu, firmom Eco-Service, Remondis i Zebra oraz Agencji BHP.

 

A A A
26.04.2012
godz.13:18

 
wydarzenia

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość